Як перестати заїдати стреси: професійні поради дієтолога

Дієти та харчування

Дарія Кириленко

Редакторка стрічки новин

Емоційні переїдання дуже шкідливі для організму. Стреси потрібно приймати і правильно переживати, а не втікати від них, переконана дієтологиня Юлія Василенко. Раніше ми розповідали про те, як позбутися кофеїнової залежності, а тепер розкажемо, що радить робити експерт зі здорового харчування, коли ви у стані сильного стресу.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Чимало людей замість того, щоб розібратися у стресовій ситуації та прийняти її, починають тікати методом “заїдання стресу”. Магістр з біології, дієтологиня та нутриціолог Юлія Василенко зазначає, що інстинкт емоційного переїдання закладений у людини з дитинства:

Нас з дитинства вчили, що потрібно одразу зупинити дискомфортні емоції - “не плач”, “не злись”… “Ось тримай цукерку, не плач”. Багато хто з нас не вміє проживати такі емоції. Їжа залишається інструментом втеч.

Разом із тим, у багатьох людей психологічний дискомфорт підсвідомо асоціюється зі страхом смерті. Дієтологиня зазначає, що для малюка миттєве отримання їжі заради позбавлення дискомфорту є нормальним явищем, адже це його стратегія виживання.

Коли немовля відчуває холод чи спеку, чи потрібно змінити памперс, воно не розуміє, що відбувається і сприймає це, як загрозу життю… Коли у дорослому віці ми тікаємо від неприємних почуттів, це психологія немовляти. Підсвідомо дискомфорт прирівнюється страху смерті,

- пояснює Василенко.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Нутріціологиня також зауважує, що дискомфорт потрібно досліджувати, проживати, а не тікати від нього. Коуч з харчування дає 3 цінні поради які допоможуть перестати заїдати стрес:

1. Згадати, що “я хочу втекти від дискомфорту, бо “включилась” психологія немовляти. Але я вже доросла і можу з цим справитися і стати резильєтнішою, пізнати себе”.

2. Прийняти емоції і назвати її: “я зараз злюся. Відчуваю безсилля, почуття провини…”. Це нормально так себе почувати.

3. Як ця емоція відчувається в тілі - де є спазми, біль, що з серцебиттям. Пірнути у ці відчуття, дослідити їх.

Зі слів Юлії Василенко, коли людина замість втечі повертається до емоцій, щоб прожити їх заново, то вони перестають мати силу над людиною. Для цього потрібно просто навчитися взаємодіяти зі думками та емоціями.

Спочатку буде супротив, бо мозок не звик до такого алгоритму дій і набагато простіше пійти звичним шляхом. Але щоб змінитися по-справжньому, потрібно діяти хоча б на 1% по-іншому,

- підсумувала експерт.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Важливо: вся інформація медичної тематики, розміщена на сайті HOCHU.ua, носить виключно інформаційний характер і не є медичними порадами. Будь-які поради медичного характеру, зокрема прийому тих чи інших препаратів, може давати лише фахівець. Якщо у вас проблеми зі здоров'ям, зверніться до лікаря.

Раніше ми розповідали про те, які 5 продуктів не дозволяють схуднути. Експерти назвали їжу, яку варто виключити з раціону.