Небезпечно для вагітних: що не можна їсти жінкам при надії

Дієти та харчування

Дарія Кириленко

Редакторка стрічки новин

Неправильне харчування вагітної жінки може нести небезпеку для життя і здорово її майбутньої дитини. Є страви, про які варто забути під час вагітності. Ми уже писали про те, як позбутися здуття і відрижки, а тепер розкажемо про харчову безпеку для жінок при надії.

Є продукти, після яких жінка може потрапити на збереження, або ж завдати шкоди своїй дитині. Лікар-дієтолог Тетяна Лакуста розповіла, про які страви потрібно забути під час вагітності.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

1. Максимально обмежте вживання продуктів із вітаміном А: печінка курки, яловичини, свинини, кроля, тріски, печінкові паштети, фуагра.

2. Вагітним не можна пити трави. Лише імбир.

Вони не прогнозовані за силою впливу, важко контролювати їхню токсикологічну чистоту, також невідома їх взаємодія з лікарськими препаратами,

— зазначила Лакуста.

3. Не вживайте їжу, яка була у пластикових контейнерах. Особливо, якщо її розігрівали у микрохвильовці. Мікропластик має ембріонотоксичний ефект.

4. Обмежте вживання кофеїну. Це — кава, чай і шоколад.

5. Є риба, яку вагітним заборонено їсти через високий вмісту меркурію: королівська скумбрія, марлін, атлантичний великоголов, акула, риба-меч, кафельник (Мексиканський залив), тунец великоокий.

6. Не можна їсти паростки та мікрогрін. Маєте високий ризик зараження лістеріями та сальмонелами.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

7.  Забудьте про гастрономічне м'ясо і рибу, а саме: копчені, сиров’ялені, сушені продукти. Маєте ризик підхопити токсикоінфекцію.

8. Не можна вживати непастеризовану молочну продукцію. Це не стосується сиру, молока, сирів із пліснявою.

9. Не їжте наступні продукти домашнього виробництва: домашні ковбаси, кров’янки; сушені, копчені, в’ялені риба та м’ясо.

10. Небезпечними є також страви із сирими або напівсирими яйцями: яйця-пашот, яйця-бенедикт, креми на основі сирих жовтків (тірамісу).

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Важливо: вся інформація медичної тематики, розміщена на сайті HOCHU.ua, має виключно інформаційний характер і не є медичними порадами. Будь-які поради медичного характеру, зокрема прийому тих чи інших препаратів, може давати лише фахівець. Якщо у вас проблеми зі здоров'ям, зверніться до лікаря.

Нагадаємо, раніше ми писали про натуральні і штучні замінники цукру. Експерти розповіли, яку норму солодкого на добу не варто перевищувати.

Фото: @Freepik.