Інтервальне голодування – тема для суперечок та обговорень. Одні вважають, що це ефективний спосіб скинути вагу, тоді як інші налаштовані скептичніше. Редакція HOCHU.ua вирішила дізнатися про експертну думку про інтервальне голодування.
Що таке інтервальне голодування?
Інтервальне голодування - спосіб імітації традиційніших моделей харчування. Це чергування періодів голодування та нормального харчування.
Існують різні форми інтервального голодування:
-
5:2 – людина споживає від 500 до 600 калорій упродовж двох днів на тиждень. В інші дні – дотримується звичайної, здорової та збалансованої дієти зі звичайним споживанням калорій.
-
16:8 – їсти можна протягом восьмигодинного вікна та голодування протягом 16 годин. Наприклад, людина може їсти з 10 ранку до 6 вечора, а в час, що залишився, пити воду, молоко, чай або каву.
-
Альтернативне денне голодування – доба голодування чергується з добою нормального харчування.
-
24 години – голодування протягом 24 годин щотижня чи щомісяця.
Як працює інтервальне голодування?
Провідний дієтолог лікарні Кромвель Ніам Хеннессі пояснює, що інтервальне голодування дає людському тілу перерву в перетравленні їжі. Такі обмеження можуть мати позитивний вплив на рівень цукру в крові, що може бути корисним у разі пре діабетичного стану або діабету другого типу.
– зазначає вона.
Чи безпечне інтервальне голодування?
Дослідження показують, що інтервальне голодування безпечне для людей, у яких немає проблем зі здоров'ям. Але невідомо, що станеться зі здоровим організмом, якщо тривалий час дотримуватись цього типу харчування.
З іншого боку, у певних випадках інтервальне голодування може зашкодити організму. Цей тип харчування категорично заборонений вагітним, людям із діабетом першого типу, розладами харчової поведінки, тривожним чи депресивним розладом.
Що важливо враховувати під час інтервального голодування?
– зазначає Ніам Хеннесі.
Раніше ми ділилися думкою нутриціологині про дієту "5 столових ложок". Цей спосіб скинути вагу викликає багато суперечок.
Важливо: вся інформація медичної тематики та інформація, що стосується здоров'я, розміщена на сайті Хочу.ua, має виключно інформаційний характер і не є медичними порадами. Будь-які поради медичного характеру, зокрема щодо прийому тих чи інших препаратів, може давати тільки фахівець. Якщо у вас виникли проблеми зі здоров'ям, зверніться до лікаря.