Підтримуємо баланс йоду в організмі: поради дієтолога Тетяни Лакусти

Дієти та харчування

Дарія Кириленко

Редакторка стрічки новин

Стреси через війну, екстрені переїзди та постійні ракетні атаки не дають змогу вести правильний раціон харчування. Окрім збоїв режиму прийому їжі, українці не завжди можуть повноцінно забезпечити себе елементарними продуктами. Раніше ми писали про найкорисніші продукти для нашої нації, а тепер розкажемо, як підтримати йодний баланс в організмі під час війни.

Лікар-дієтолог Тетяна Лакуста розповіла, що згідно з інформацією від Global Iodine Nutrition Scorecard, 80% дітей України не отримують потрібну кількість йоду з їжею. Аби виправити цю ситуацію, необхідно самим подбати про збалансованість меню, яке містить у собі йодовані продукти.

Дієтолог розповіла, як змінити раціон, щоб зробити його повноцінним. Це не дорого, корисно і ситно.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Я дуже рекомендую додавати саме морську рибу як джерело йоду. Бо, крім останнього, ви отримуєте відмінне джерело білка, селену та фосфору, що будуть слугувати цеглинками для побудови гормонів щитоподібної залози,

— розповіла Тетяна Лакуста.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Також дієтолог додала, що найкращими варіантами для дітей, за версією FDA, є минтай, хек, сардина і скумбрія. Ці види риби підходять також для вагітних і годуючих мам.

Норми для дітей, 2 рази на тиждень: від 1 до 3 років: 30 г. Від 4 до 7 років: 60 г. Від 8 до 10 років: 120 г. 11 та старші: 160 г,

— уточнила експерт.

@dr.lakusta

Що ж стосується вагітних і годуючих мам, то зі слів Лакусти, рибу потрібно їсти 2 — 3 рази на тиждень. Порція — розміром з долоню без пальців, прийом їжі — 120 г.

А ще для смаку спробуйте йодовмісні салати. Дієтолог розповіла, що із зеленню корисно мішати крупи та рибу. Такі складні салати здатні виконати функцію повноцінної страви.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Із простих овочевих салатів перейдіть на кашеві, де на дно миски викладаємо крупу, зверху додаємо овочі за смаком, а далі — рибку. Комплексна літня страва готова. Смакуйте!

— резюмувала Тетяна Лакуста.

@dr.lakusta

Нагадаємо, днями ми писали про те, які продукти впливають на емоційний стан. Дієтолог розповіла, що потрібно їсти, аби позбутися депресії та мати хороший настрій.

Важливо: вся інформація медичної тематики та інформація, що стосується здоров'я, розміщена на сайті Хочу.ua, має виключно інформаційний характер і не є медичними порадами. Будь-які поради медичного характеру, зокрема щодо прийому тих чи інших препаратів, може давати тільки фахівець. Якщо у вас виникли проблеми зі здоров'ям, зверніться до лікаря.

Голова фото: pixabay.com