Втратила 235 кг за три місяці: як жила Керол Ягер, найбільша жінка в світі

Дієти та харчування

Тамара Черкасова

Журналістка

Керол Енн Ягер вважається найбільшою жінкою у світі. У ЗМІ з'являлися новини про те, що в найважчі часи Керол важила від 544 до 736 кілограмів. Хочу розповідає, як Ягер набрала таку рекордну вагу і до чого це призвело.

Керол Ягер – найважча жінка у світі

У січні 1960 року у штаті Мічиган, США, народилася Керол Ягер. З дитинства дівчинка відрізнялася від своїх ровесників і була значно більшою за них. Причиною такої ваги став невгамовний апетит.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Сама Керол зізнавалася, що після сексуальної агресії близького родича вона почала "заїдати" те, що сталося. Хоча у пізніших інтерв'ю жінка говорила, що були й інші фактори, що сприяли її тяжкому ожирінню.

У 20 років вага Янгер вже була настільки критичною, що вона не могла пересуватися самостійно і була прикута до ліжка. Тоді за здоров'ям жінки почали стежити медики.

Але проблеми зі здоров'ям не завадили Керол будувати особисте життя і навіть стати матір'ю. Її син Стівен і дочка Хізер були поряд в останні роки життя і доглядали матір. Також поряд з Янгером був її бойфренд Ларрі Максвелл, якого близькі Керол вважали шахраєм, який привертав увагу ЗМІ до персони Керол заради заробітку. Але незадовго до смерті Ларрі завів нові відносини.

Боротьба із зайвою вагою

Отже, в 20 років Керол зіткнулася з величезною проблемою - її вага досягла критичних значень. Незважаючи на зусилля медиків, які дбали про Янгер, щодня її вага продовжувала збільшуватися. Як це часто буває з пацієнтами, які страждають від важкої форми ожиріння, Ягер не могла стояти або пересуватися самостійно – через атрофію її м'язи були недостатньо сильними.

У розпачі Керол вирішила звернутися за допомогою до відомого дієтолога Річарда Сімсона і телеведучого Джеррі Спінгера. Вони запропонували їй безкоштовне лікування в обмін на участь у їхньому телешоу. Але, як виявилось пізніше, Керол так і не отримала обіцяної медичної допомоги.

Янгер постійно зверталася за медичною допомогою, але ніхто не міг їй допомогти. Через свою величезну вагу і неможливість пересуватися, у неї виникали нові захворювання та ускладнення. Госпіталізації стали для неї регулярністю, і Керол доводилося перевозити до лікарні за участю навіть пожежників, оскільки це було єдиним способом доставити її до лікарні.

Начальник пожежної служби рідного для Керол Бічера Бенні Заппа розповідав, що жінку госпіталізували тринадцять разів за два роки. Для кожної поїздки потрібно від 15 до 20 пожежників із двох станцій, щоб допомогти парамедикам доставити Керол до машини швидкої допомоги. Одна бригада всередині будинку пропускала її через дверний отвір до іншої бригади зовні, яка передавала її іншій бригаді всередині машини швидкої допомоги, де вона їхала на підлозі.

У 1993 році Керол була вкотре госпіталізована. Її вага тоді досягла 540 кг, і вона зіткнулася з проблемою набряклості, при якій рідина затримувалася в її організмі, навіть виходячи назовні через шкіру. У клініці їй була призначена дієта, за якої вона споживала всього 1200 кілокалорій на день. Це дозволило їй втратити 235 кг упродовж трьох місяців без проведення хірургічного втручання. Однак схуднення не позбавило Керол серцевої недостатності, порушень дихання і підвищеного рівня цукру в крові.

Максимальна вага Керол Янгер

Незважаючи на значні успіхи у схудненні, після повернення додому Керол знову почала набирати вагу. Її вага досягла неймовірних 727 кг, а ширина її тіла становила 1,5 метра. Важливо, що ці параметри Янгер не були офіційно зафіксовані і відомі лише за словами родичів жінки.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

1994 року, під час чергової госпіталізації 34-річна Керол померла в клініці. Причиною смерті Янгре була ниркова недостатність, спричинена її патологічним ожирінням. Супутніми причинами смерті жінки є патологічне ожиріння та поліорганна недостатність.

Раніше ми розповідали історію Ліни Медини, яка народила сина у п'ять років. Дівчинка стала наймолодшою матір'ю у світі.