Здорова шкіра: які натуральні продукти забезпечать її захист та оновлення (ВІДЕО)
Вони роблять шкіру сяючою і діють краще за будь-який крем для обличчя!
Шкіра – найбільший орган людини. Аби вона могла добре виконувати свої функції та захищати тіло від травм та інфекцій, потрібен комплекс поживних речовин. Що саме допомагає нам підтримувати красу та сяйво шкіри, а також її здоров’я, розповідаємо далі!
У програмі “Ранок Вдома”, що виходить на телеканалі “Дім”, лікарка-дієтологиня Софія Шпак розповіла, як захистити шкіру від травм та інфекцій, а ще — як за допомогою правильного харчування підтримувати природну красу.
Найперше, про що вам варто знати: ключовим засобом для оновлення клітин шкіри і проти її старіння є вітамін A. Він же — ретинол.
Вітамін A або каротиноїди. Вони містяться здебільшого в овочах помаранчевого кольору. Це батат, гарбуз, морква. Найкраще засвоюється з жирними продуктами. І при нестачі цього вітаміну ми можемо відчувати сухість, лущення, прояви акне тощо, тому що цей вітамін відповідає за оновлення шкіри,
Щоб не було дефіциту цього вітаміну, варто додавати яскраві овочі у свій раціон та насичувати організм цінними вітамінами й мінералами.
Важливу участь у багатьох клітинних процесах бере цинк. Цей корисний мікроелемент допомагає зменшити запалення та пошкодження шкіри, спричинені вільними радикалами. Чимало його міститься у морепродуктах, гарбузовому насінні та печінці.
Покращує стан шкіри та сприяє кровотворенню залізо. Воно доставляє кисень до кожної частинки організму. І шкіра – не виняток. Залізо відповідає за зволоження та здоровий вигляд шкіри. За словами дерматологині, багато заліза ми можемо знайти у печінці (яловичій і свинячій) — її вона рекомендує вживати 1-2 рази на тиждень, а ще цей мікроелемент можна знайти у тому ж гарбузовому насінні, тушкованому шпинаті, волоських горіхах та сочевиці.
Поліпшує стан шкіри і вітамін D. Добре зволожує та захищає від ультрафіолету вітамін E, а сприяє пружності шкіри та еластичності вітамін B7-біотин. Крім того, надійним помічником шкіри є корисні жири Омега-3 — вони зменшують запалення, підтримують ліпідний бар'єр шкіри. Тому слід додавати в раціон жирні сорти риби (скумбрія, оселедець, лосось, форель), лляну олію, лляне насіння та авокадо.
Аби шкіра залишалася здоровою, не забуваємо про повноцінний білок. Організм перетворює білки на будівельні блоки, котрі називають амінокислотами. Ті ж створюють інші білки, зокрема, колаген і кератин, які формують структуру шкіри.
Це яйця, мʼясо, птиця, риба. Білка має бути достатньо в вашому раціоні. Приблизно 1 г на 1 кг маси тіла ми маємо споживати на день з білка,
А ще ніколи не варто забувати про підтримку водного балансу, ведення здорового способу життя, відмову від шкідливих звичок, регулярний якісний сон та контроль над рівнем стресу. За допомогою правильного харчування та здорових звичок можна продовжити молодість шкіри та покращити самопочуття ✨🌸
Раніше ми розповідали про 23 продукти, від яких худнуть у животі. Ось що треба їсти, щоб довго бути ситими, але при цьому не набирати зайвих кілограмів (вживаючи помірні порції, звісно ж 😉).
Вся інформація медичної тематики та інформація, що стосується здоров׳я, розміщена на сайті Хочу.ua, має виключно інформаційний характер і не є медичними порадами. Будь-які поради медичного характеру, зокрема щодо прийому тих чи інших препаратів, може давати тільки фахівець. Якщо у вас виникли проблеми зі здоров׳ям, зверніться до лікаря.
- правильне харчування
- харчування
- здорове харчування
- раціон харчування
- продукти харчування
- натуральні продукти
- дієтолог
- шкіра
- сяюча шкіра
- шкіра обличчя
- краса
- природна краса