Не робіть помилок: на якій олії не можна смажити їжу, щоб не нашкодити здоров'ю

Дієти та харчування

Іванна Кульбіда

Редакторка стрічки новин

Олія для смаження. Фото: ШІ, Хочу!

Цю олію краще не нагрівати, якщо не хочете отримати канцерогени

Без запашної ароматної олії не обійдеться на кухні жодна господиня. Соняшникова, оливкова, лляна, кукурудзяна та багато інших використовують під час приготування страв щодня. Але чи всі олії безпечні для організму, розбираємося у матеріалі.

Вибір олії для смаження здається простою справою, але насправді це ключовий аспект здорового харчування, який може суттєво вплинути на стан здоров’я. Яка олія є найнебезпечнішою для смаження і чому її категорично не можна піддавати високим температурам, розповідає лікар-терапевт, ендокринолог та дієтолог viktoria_radostnaya.

БІЛЬШЕ ПО ТЕМІ:

Найпоширенішою у використанні є соняшникова олія. Але чи можна на ній смажити, дізнаємося далі.

Чи можна смажити на соняшниковій олії

Не можна. Не всі олії однаково підходять для смаження. Найбільш небезпечні - соняшникова, кукурудзяна та соєва. При нагріванні вони розкладаються і виділяють альдегіди, які шкодять організму. Альдегіди - це токсичні сполуки які: можуть пошкоджувати ДНК, судини, легені, мозок, накопичуються і підвищують рівень “поганого” холестерину.

Яка олія найкраща для смаження

  • Оливкова рафінована

  • Олія авокадо

  • Топлене масло ГХІ

  • Кокосова рафінована

Яку уникати для смаження

  • Соняшникова

  • Лляна і гарбузова - лише для холодних страв

  • Соєва

  • Кукурудзяна

БІЛЬШЕ ПО ТЕМІ:

Олію потрібно вміти правильно вибирати. Адже за незнання можна купити “сміття” у пляшці.

Важливо

Вся інформація медичної тематики та інформація, що стосується здоров׳‏я, розміщена на сайті Хочу.ua, має виключно інформаційний характер і не є медичними порадами. Будь-які поради медичного характеру, зокрема щодо прийому тих чи інших препаратів, може давати тільки фахівець. Якщо у вас виникли проблеми зі здоров׳‏ям, зверніться до лікаря.