Як схуднути до Нового року? Міфи і правда від фітнес-експерта: ТОП-4 поради для здорового тіла і духу

Фітнес

Богдана Карц

Головна редакторка

У список справ, які треба встигнути зробити до Нового року, нерідко потрапляє "екстремальне" схуднення. Проте гонитва за бажаною цифрою на вагах може викликати зворотний ефект: призводити до стресу і збільшення зайвої ваги. Як з цим боротися і що робити, щоб скинути вагу, але не нашкодити при цьому собі, розповідаємо далі!

Разом зі співзасновником мережі фітнес-студій hiitworks Ярославом Сойніковим  HOCHU.ua розбирався, що не так із новорічним схудненням і як насправді привести себе до форми до свята, до літа та й будь-якого сезону. Запам'ятовуйте — і будьте здоровими та щасливими!

Ярослав Сойніков - фітнес-експерт, співзасновник мережі фітнес студій для зайнятих людей @hiitworks.ua.
ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

1. Залежність від ваг

Схуднення із жорстким дедлайном робить людину заручником ваг. Коли залишається лише місяць до бажаної дати, посилюється стрес і контроль кожних 100 грамів.

Проте в стані стресу організм схильний утримувати зайву жирову тканину, через це схуднути не вдається. Ваги також не стануть надійним помічником, адже показують лише кілограми та не дають розуміння, чи дійсно спалюється зайве. Якщо схуднення відбувається за рахунок зневоднення і втрати м’язової, а не жирової тканини — це нездоровий хворобливий процес.

Що натомість: Поставтеся з турботою до свого тіла, його унікальності та потреб. У кожного свій темп схуднення, який не вписується в однакові для всіх дедлайни. Вимірювання параметрів тіла дасть краще розуміння вашого прогресу, ніж вага у кілограмах.

Ще один об’єктивний показник — склад тіла. На вагах-аналізаторах можна виміряти кількість жирової, м’язової, кісткової тканини та води. Під час здорового схуднення спалюватися має саме жирова тканина.

2. Виснажливі тренування

Здається, якщо тренуватися по кілька годин щодня, то вдасться швидше скинути вагу та досягти бажаного ефекту. Насправді це приведе до перевиснаження та відрази до тренувань.

Інтенсивні заняття, які тривають довше години, гарантовано заганяють організм у стан стресу. А хронічний стрес — прямий шлях до зайвої ваги,

— наголошує фітнес-тренер.

Що натомість: Вибирайте 3-4 коротких різноманітних тренування на тиждень. Навантаження до 45 хв достатньо, щоб привести тіло в тонус без перевиснаження.

Почніть із занять з петлями TRX, які допоможуть налаштувати правильну роботу м’язів і суглобів. Додайте інтервальні заняття, щоб прискорити метаболізм. Не забувайте про відновлення з вправами з йоги або стретчингу. Додайте більше активності у повсякденне життя. Щоденні 10 тис. кроків на свіжому повітрі будуть корисні як для фізичного, так і для ментального здоров’я.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

3. Жорсткі дієти

Ще один шкідник у схудненні — жорсткі дієти. Дієти виснажують тіло та позбавляють вітамінів і енергії. Якщо вдається тимчасово скинути пару кілограмів, то таке схуднення подібне до хвороби. Організм у стресі знову набере зайву жирову тканину.

Що натомість: Подбайте про триразове повноцінне харчування без перекусів. Здорова тарілка включає нежирне м’ясо та рибу, бобові та цільнозернові продукти, фрукти та овочі. Між вечерею й сніданком бажано проводити 12 годин без прийомів їжі, адже травній системі теж потрібен відпочинок.

4. Відсутність відновлення

Коли на горизонті вже майорить Новий рік, досягнення мети змушує забути про відпочинок. Проте процеси спалення зайвого і зміцнення організму відбуваються якраз під час відновлення. Позбавляти себе відпочинку означає позбавлятися можливостей схуднути.

Що натомість: Схуднення можна почати навіть без тренувань — вчасно вкластися спати. Намагайтеся лягати до 23:00 та спати не менше 7 годин. На жаль, повітряні тривоги вносять свої корективи у спосіб життя, але варто намагатися використовувати всі можливості виспатися. Прогулянки, йога й масажі також допоможуть зняти зайвий стрес і сприятимуть схудненню.

А головне — отримуйте задоволення від турботи про себе. Наше тіло не має сезонності та дедлайнів. Воно з нами на все життя. Вибирайте активність до душі та рухайтеся до мети поступово і дбайливо. У винагороду отримаєте не "тіло до Нового року", а здоров’я, енергію та задоволення від відображення в дзеркалі на довгі роки!

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Важливо: вся інформація медичної тематики та інформація, що стосується здоров'я, розміщена на сайті Хочу.ua, має виключно інформаційний характер і не є медичними порадами. Будь-які поради медичного характеру, зокрема щодо прийому тих чи інших препаратів, може давати тільки фахівець. Якщо у вас виникли проблеми зі здоров'ям, зверніться до лікаря.

Раніше ми ділилися найпростішим комплексом вправ, які допоможуть привести тіло у форму до Нового року 2024. Використовуйте ці вправи для формування красивої фігури і плаского живота, але пам'ятайте про все, що ми розповідали вище, аби собі не нашкодити!