Генетика, сон чи гормони: які фактори впливають на збільшення ваги

Здоров'я

Іванна Кульбіда

Редакторка стрічки новин

Фактори, які заважають схудненню. Фото: shuba.life

Намагаючись схуднути - прислухайтеся до свого організму

Люди, які намагаються схуднути часто вдаються до різноманітних речей: правильне харчування, спорт, процедури. Обмежують себе у продуктах та замінюють цукор замінниками, хоча схуднути вони зовсім не допомагають.

Якщо ви докладаєте значних зусиль, а вага стоїть на місці - потрібно передивитися свої харчові звички та прислухатися до організму. На що у першу чергу треба звернути увагу, радить ендокринолог Олеся Підмурляк в Instagram.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:
  • Харчова поведінка. Якщо у вас вдома кожен харчується, як заманеться: без чіткого графіка, не чекаючи відчуття голоду, у вільному доступі солодощі, то у дитини з ранніх років формується нездорове уявлення про їжу, адже батьки на власному прикладі мають показувати користь і правильне харчування.

  • Повноцінний сон. Для балансу в організмі, гарного відпочинку і відсутності можливості нічних перекусів потрібен повноцінний здоровий сон.

  • Гормони. На вагу та схильність утворювати підшкірні чи вісцеральні запаси жиру впливає багато гормонів: щитоподібної залози, статеві гормони, соматотропін (гормон росту), кортизол, інсулін, лептин і адипонектин.Тому, якщо ви помітили збільшення ваги при звичайному образі життя, варто звернутися до ендокринолога, а не на марафони зі схуднення.

  • Фізичне навантаження. Людина втрачає калорії, коли рухається. Якщо ви не займаєтеся спортом і не рухаєтеся протягом дня - вага стоятиме на місці.

  • Генетика. Більшість випадків набору ваги чи ожиріння пов’язані з генетикою. Проте збалансоване харчування та фізичні навантаження допоможуть цьому запобігти.

  • Психологічні розлади. Порушення харчової поведінки бувають при клінічній депресії (відмова від їжі чи переїдання) і тривожному розладі (неконтрольоване переїдання). Депресія, низька самооцінка та постійний поганий настрій супроводжують більшість випадків нервової булімії чи анорексії. У такому випадку варто звернутись до психіатра.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Раніше ми розповідали, що заважає людині схуднути. Тому, варто врахувати помилки, яких часто припускаються люди, які мріють втратити зайві кілограми.

Важливо

Вся інформація медичної тематики та інформація, що стосується здоров׳‏я, розміщена на сайті Хочу.ua, має виключно інформаційний характер і не є медичними порадами. Будь-які поради медичного характеру, зокрема щодо прийому тих чи інших препаратів, може давати тільки фахівець. Якщо у вас виникли проблеми зі здоров׳‏ям, зверніться до лікаря.