Кращі способи зігрітися взимку: як не замерзнути у холодну пору

Здоров'я

Іванна Кульбіда

Редакторка стрічки новин

Способи нагрітися вдома. Фото: blog.eva.

Зовсім мало людей відчувають себе комфортно, коли тілу холодно

Існує безліч способів зігрітися в холодну пору. Головне, знати, які з них безпечні та не зашкодять людині.

Кандидатка біологічних наук Олена Лівінська разом з Бережи себе розповідають про п’ятірку найбільш популярних і доступних способів зігрітись вдома безпечно та ефективно.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Обігрівачі та кондиціонери

Це найпопулярніший спосіб, коли в будинку холодно.

Безпечне застосування приладів передбачає:

Вмикати їх на безпечній відстані від легкозаймистих матеріалів;
не можна накривати та сушити на них одяг;
стежити, аби в прилад із відкритим нагрівальним елементом не потрапляв бруд, папір та пил, що можуть загорітися;
не залишати ввімкнені прилади без нагляду;
стежити, аби розетки та вилки не нагрівалися — це перша ознака перевантаження електромережі чи порушення роботи приладу.

Коли у приміщенні працює кондиціонер, тепловий вентилятор чи обігрівач може падати вологість у повітрі. Це може бути причиною відчуття сухості шкіри, очей, у носі й горлі. Пересихання погіршує захисні функції шкіри та слизових оболонок, перешкоджаючи нормальній роботі факторів місцевого імунного захисту.

Користуватися духовкою для приготування їжі

Відмінний спосіб поєднання корисного з приємним. Це допоможе суттєво нагріти кухню і корисна вечеря швидко приготується. Під час використання духовки у повітрі спалюється кисень, тому завжди користуйтеся витяжкою та провітрюйте приміщення.

Багато шарів одягу і взуття з товстою підошвою

Кілька шарів одягу допоможуть зігріти тіло. Надавайте перевагу вовняним виробам та термобілизні, але зважайте на режим рухової активності, адже при незначній рухомості вона не зігріє. Важливо, щоб не пітніли ноги.

Регулярна фізична активність

Якщо займатися фізичною активністю регулярно, то мерзнути людина буде значно менше, навіть якщо активність буде незначною. А якщо робити вправи взимку надворі, то можна загартувати тіло.

Теплі напої (не алкоголь)

Взимку ми вживаємо менше води, але більше гарячого чаю та кави. Можна робити трав’яні чаї, з цитрусами та імбиром, але ігнорувати солодощі, які традиційно смакують до чаю.

Коли вживається алкоголь на холоді то відчуття тепла оманливе, адже судини розширюються і організм втрачає більше тепла.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Також зігрітися допомагають деякі продукти. Тому радять вживати їх більше у холоди.

Важливо

Вся інформація медичної тематики та інформація, що стосується здоров׳‏я, розміщена на сайті Хочу.ua, має виключно інформаційний характер і не є медичними порадами. Будь-які поради медичного характеру, зокрема щодо прийому тих чи інших препаратів, може давати тільки фахівець. Якщо у вас виникли проблеми зі здоров׳‏ям, зверніться до лікаря.