Найкраща помічниця у гігієні ротової порожнини: як правильно чистити зуби електрощіткою (+ рекомендації фахівців)

Здоров'я

Катерина Грисюк

Журналістка

На ринку представлено безліч електрощіток для зубів. Але мало хто думає про те, як правильно чистити зуби електричною щіткою. Здавалося б, що складного? Адже нехитра наука. Але лише за правильної техніки процедура чищення зубів буде максимально корисною для вас.

Ми поцікавилися, як вибрати цей гаджет, як ним правильно користуватися. Дізнатися більше про всі переваги щітки нам допомогла стоматолог, учасниця об'єднання доказових лікарів "Свій. Док" Маріанна Коршинська-Маді. А поради щодо вибору електричної зубної щітки ми отримали на сторінках блогу Буковинського національного медичного університету. Матеріал для блогу підготувала Оксана Годованець, доцент кафедри хірургічної та дитячої стоматології.

Кому корисно придбати електричну зубну щітку?

Насамперед електрощітка потрібна тим, хто не може з якихось причин якісно чистити зуби самостійно. Це і підлітки, які вічно поспішають і не відрізняються акуратністю, і люди похилого віку, і ті, у кого є скупченість зубів або інші патології прикусу.

Електрична зубна щітка видаляє наліт ретельніше, робить за вас більшу частину роботи. Скільки потрібно чистити зуби електричною щіткою? 2.5-3 хвилин достатньо, тобто процес за тривалістю такий самий, як і при чищенні звичайною щіткою.

Стоматолог Маріанна Коршинська-Маді підкреслює, що електричною зубною щіткою користуватися можна і потрібно навіть корисно, але лише за умови наявності в ній датчика тиску. Він потрібний, щоб контролювати силу тиску та не пошкодити емаль. Так що не варто вірити в міф про те, що електрична зубна щітка може завдати шкоди зубам. Варто лише користуватися нею розумно. Звичайно, при гіпоплазії емалі, інших патологіях краще пройти лікування та вибирати разом із стоматологом м'яку щетину.

Крім того, такий гаджет хороший тим, що масажує ясна, стимулює кровотік. Цього дуже бракує сучасній людині. Її їжа надто м'яка, перероблена. Звідси кровоточивість та рецесія ясен. Ці проблеми посилюються з віком та під час вагітності. Не останню роль відіграє відсутність нормальної гігієни ротової порожнини.

Купівля електричної зубної щітки не замінить походу на професійне чищення, але може трохи зменшити необхідність робити його часто.

Як чистити зуби електрощіткою?

Все набагато простіше, ніж зі звичайною щіткою:

  1. Змочуємо щетину водою.

  2. Видавлюємо зубну пасту, достатньо горошини.

  3. Далі просто потрібно вести щітку від зуба до зуба, не здійснюючи звичайних рухів, що вимітають. Зупиніться на 3-4 секунди спочатку на зовнішній поверхні зуба, потім на внутрішній. Завершіть чищення, спрямовуючи щітку на жувальну поверхню.

Як обрати електричну зубну щітку?

Тепер ви знаєте, як чистити електричною щіткою зуби. Залишається лише обрати цей пристрій. Правда, захотілося мати собі такий? Але тут варто зважити на деякі нюанси.

Стоматолог Оксана Годованець рекомендує користуватися електричною щіткою не частіше ніж 1-2 рази на тиждень. Вона наголошує, що після перенесених інфекційних захворювань заміну щітки потрібно робити обов'язково.Але як бути, якщо електричний гаджет? Не хвилюйтеся, новий купувати не доведеться, достатньо лише замінити насадку. До речі, правильно зберігати зубну щітку щетиною вгору, а чи не вниз.

Не повірите, але при написанні цієї статті вдалося дізнатися про цікаву деталь: виявляється, сучасні електричні зубні щітки мають синхронізацію зі смартфоном. Навіщо це потрібно? Існують додатки, які визначають стиль чищення зубів, можливі помилки та дають поради щодо їх виправлення. Прогрес не стоїть на місці.

Як ви знаєте, електрощітку необхідно іноді заряджати. Під час заряджання вона повинна бути у вертикальному положенні, а не лежати на поверхні.

Коли ви купите електрощітку, зарядіть її до краю перед першим використанням. Весь цей процес може тривати близько 48 годин. Про те, що пристрій заряджено, можна дізнатися про стан індикатора заряду.

Як чистити зуби електричною щіткою для дітей?

Зазвичай діти можуть освоїти техніку чищення зубів приблизно 6 років. Вона ідентична тій, що запропонована для дорослих. Просто розмір голівки дитячої зубної щітки дещо менший. Вона може мати яскравий, цікавий дизайн.

Є цікавий психологічний аспект: дитина більше зацікавиться чищенням зубів електрощіткою, ніж звичайною. Багато таких щіток мають музичний таймер, що розвеселить маленького непосиду. Вони швидше нагадують іграшки, аніж засіб гігієни. Дитина легко чиститиме зуби 2-3 хвилини, не відволікаючись і не вередуючи.

Важливо! Вся інформація медичної тематики, яка опублікована на сайті HOCHU.ua, має виключно інформаційний характер і не є медичними порадами. Найправильніші рекомендації щодо догляду за ротовою порожниною можна отримати тільки у стоматолога.

Також дивіться корисне відео на тему: