Кожна людина має певну групу крові та резус-фактор. Всього є 4 групи крові та два можливі резус-фактори. Знання обох дуже важливе, адже саме за групою та резусом визначається, яку кров людині можна переливати за виникнення такої потреби.
Найкращим варіантом вважається переливання крові ідентичної групи та резус-фактора. Однак, якщо такої у медичному закладі немає, лікарі користуються такими правилами:
-
I (О) групу можна переливати усім групам. Це універсальні донори. Але їм самим можна переливати лише кров І та II групи.
-
II (А) групу можна переливати тим, у кого II та IV групи крові. Однак для власників ІІ групи підійде лише така ж і І група.
-
III (В) група - це донор для III і IV груп. Власникам цієї групи можна переливати I і III групи.
-
Люди з IV (АВ) групою можуть стати донорами тільки для людей з такою ж групою. А от приймати можуть будь-яку з 4-х, оскільки це універсальні реципієнти.
Саме виходячи з цих правил, кандидат медичних наук - лікар Юрій Габорець- розповідає, яка група крові є найкращою. На його думку, це перша з резусом "мінус".
- пояснює медик. І додає, що зараз лікарі також стежать, аби в донора та реципієнта збігалася і група, і резус. І роблять індивідуальну пробу на сумісність.
За словами лікаря, на планеті найбільше людей з першою позитивною групою, а найменше - з четвертою негативною. Проте вважати, що від групи крові залежать наші особисті якості - це все одно, що вірити гороскопам:
- наголошує Юрій Габорець.
Важливо: вся інформація медичної тематики, розміщена на сайті HOCHU.ua, має виключно інформаційний характер і не є медичними порадами. Будь-які поради медичного характеру, зокрема прийому тих чи інших препаратів, може давати тільки фахівець. Якщо у вас проблеми зі здоров'ям, зверніться до лікаря.
Раніше ми розповідали, що можна і не можна їсти перед здачею крові на цукор. Є кілька простих правил, які допоможуть зробити ваш аналіз максимально інформативним.