Наприкінці осені з початком холодів люди починають відчувати швидку втому, постійне бажання сну і втрату сили. Також організм починає давати збої і хворіти на простудні захворювання.
Наближення холодної пори, значно менше світла, стреси роблять нас вразливими до погіршення здоров'я, і можуть спричинити неконтрольоване накопичення жиру, серцево-судинні катастрофи і багато інших неприємностей, розповідає лікар-дієтолог Оксана Скиталінська.
Взимку люди менше рухаються і більше часу проводять в теплі, менше бувають на свіжому повітрі, отже, дихають більш забрудненим повітрям, та часто їдять жирну, солодку їжу. І все в організмі сприяє цьому: взимку посилюється інсулінорезистентність, як древній пристосувальний механізм для накопичення жиру. Печінка також збільшує виробництво жиру, більше синтезує "поганого" холестерину, який, відкладається у судинах.
Що можна і потрібно зробити для організму взимку?
Харчування
-
Вживати більше клітковини. Надавати перевагу тушкованим, вареним та запеченим овочам.
-
Варто замінити білий хліб на житній.
-
Додайте в раціон запечену холодну картоплю, та страви з охолоджених бобових.
-
Доповнюйте зимовий раціон риб'ячим жиром.
-
У зимовий час організму необхідний вітамін Д. Можна вживати у таблетках або варити яйця з рідким жовтком, гриби шиїтаке, жирну морську рибу.
-
Додати вітаміну С, якого багато у квашеній капусті, смородині, петрушці, чаю з шипшини протягом дня, а не одноразово.
-
Пити теплу воду протягом дня і вживати якнайменше алкоголю.
Сон
Важливо висипатися. Дефіцит сну сприяє збільшенню ваги і посилює інсулінозалежність. Перед сном провітрюйте кімнату і вимикайте всі джерела освітлення, для комфортного сну.
Фізична активність
Заняття спортом покращують стан судин та знижують ризики серцево-судинних захворювань. Навіть коротка зарядка позитивно впливає на організм, а прогулянки на свіжому повітрі сприяють підвищенню імунітету і зниженню ваги.
Важливо: вся інформація медичної тематики та інформація, що стосується здоров'я, розміщена на сайті Хочу.ua, має виключно інформаційний характер і не є медичними порадами. Будь-які поради медичного характеру, зокрема щодо прийому тих чи інших препаратів, може давати тільки фахівець. Якщо у вас виникли проблеми зі здоров'ям, зверніться до лікаря.
Вживайте правильну їжу, пийте багато теплої рідини і добре висипайтеся. А для прогулянок у холодну погоду забезпечте себе комфортним і теплим одягом і зручним взуттям.