Коли потрібно звертатися до логопеда? 5 тривожних дзвіночків

Здоров'я

Софія Мельник

Редакторка стрічки новин

На ранньому етапі життя діти переживають багато змін. У перші кілька років вони вчаться лепетати, повзати, говорити та ходити. І іноді в ході цього розвитку у батьків постає питання "Коли вести дитину до логопеда?" Якщо ви впізнали себе, то видихайте, ми дізналися, коли потрібний логопед, а коли проблеми можуть вирішитись з часом.

Коли потрібно звертатися до дитячого логопеда: 5 ознак

Іноді може статися так, малюк розвивається не так, як планували батьки. Наприклад, не вимовляє окремі літери чи слова. Це абсолютно нормально та досвідчений логопед допоможе вирішити цю проблему, кажуть фахівці sensory solutions therapy.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Експерти докладно пояснили, у якому віці йти до логопеда та що може стати приводом для звернення до лікаря.

Діти повинні розвиватися однаково. Деякі їх більш прогресивні, іншим потребує більше часу, у розвиток. Однак можуть виникнути особливі проблеми, які необхідно лікувати вчасно,

- зазначають експерти.

Вони назвали п'ять тривожних дзвіночків, які можуть означати, що відповідь на запитання "Коли йти до логопеда з дитиною?" буде слово "Негайно".

Фото — Pinterest

Заїкання

Заїкання – це мовленнєвий розлад, що означає нездатність вимовляти плавні речення. Багато дітей стикаються з цією проблемою, і існує кілька доступних методів лікування.

Заїкання зазвичай виникає, коли діти починають створювати зв'язкові пропозиції у віці 2 чи 3 років. Звісно, це завжди так, оскільки деякі діти починають заїкатися пізніше, з розвитком.

Заїкання виникає раптово, але батьки можуть це помітити. Якщо ви бачите, що ваша дитина корчить дивне обличчя під час розмови або відчуває будь-який дискомфорт при спробі вимовити пропозицію, велика ймовірність, що ваша дитина заїкається,

— пояснюють експерти.

Малюк говорить лише невелику кількість слів

Існує зразкова кількість слів, які можуть вимовити діти певного віку. Наприклад, діти віком близько півтора року можуть вимовити понад 20 слів, а діти віком від 1,5 до 2 років — понад 50 слів. Все, що менше за це, викликає деяке занепокоєння і вимагає уваги логопеда.

Це не найвірніша ознака наявності проблеми, але варто вчасно перевірити ситуацію.

Проблеми з вимовою певних звуків

Артикуляція є також важливою частиною розвитку дитини. Якщо ви помітили, що малюк не може видавати чітких звуків, обов'язково відведіть його до фахівця.

Виявити цю проблему можна слухаючи дитину та спостерігаючи, скільки звуків він використовує для вимовлення слів. Деякі діти використовують обмежену кількість звуків у всіх словах, пропускаючи багато голосних та приголосних.

Дитина не розуміє простих питань

Якщо дитина не розуміє простих питань чи чітких прохань, варто звернутися до фахівця. Цей пункт відноситься до дітей віком від 2 років. Адже до цього віку малюки можуть розуміти понад 300 слів, а це означає, що вони повинні розуміти, коли ви просите їх принести іграшку.

Дитина дуже сором'язлива у суспільстві

Діти іноді можуть бути дуже сором'язливими. Однак, якщо вони постійно поводяться тихо на громадських заходах або їм важко висловлювати свої думки, можливо, варто подумати, щоб сходити до логопеда.

Фото — Pinterest

З якого віку потрібно звертатися до логопеда

Не можна вказати конкретний вік перевірки дитини на можливі мовні порушення. Але є певні критерії, які вказують на те, що дитину варто показати логопеду:

  • 1 рік: дитина повинна розуміти деякі базові речі та робити певні рухи, наприклад кивати. Якщо дитина не робить цього, варто показати його фахівцю.

  • 2 роки: діти у цьому віці можуть складати пропозиції та використовувати значну кількість слів.

  • 3 роки: цьому етапі словниковий запас дитини має містити багато слів. Якщо дитина в 3 роки не може розуміти і вимовляти багато слів - це ознака того, що настав час звернутися до логопеда.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Важно: вся информация медицинской тематики и информация, которая касается здоровья, размещенная на сайте Хочу.ua, носит исключительно информационный характер и не является медицинскими советами. Любые советы медицинского характера, в том числе по приему тех или иных препаратов, может давать только специалист. Если у вас возникли проблемы со здоровьем, обратитесь к врачу.

Раніше ми розповідали про те, як навчити дитину робити самостійний вибір. Ця навичка точно стане в нагоді протягом усього життя.