Як позбутися кофеїнової залежності: переходимо на альтернативні напої

Дієти та харчування
Юлія Бражнік

Юлія Бражнік

Журналістка

Кавоманія — це досить поширене явище в сучасному світі. Ви колись підраховували кількість випитих чашок кави за день? Чи завжди це була така гостра необхідність чи просто поклик звички?

За словами нутриціолога Ольги Абдулоєвої-Барової кофеїн очолює список найбільш уживаних психоактивних речовин у світі, випереджаючи героїн та амфетаміни. У своєму Instagram Ольга закликала знизити дози споживання кави та замінити її на корисні та бадьорі напої.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:
Related video

Чим замінити каву: 6 альтернативних напоїв

Ольга Абдулоєва-Барова рекомендує постійно прислухатися до свого організму та пам'ятати про те, що за надмірне отримання тимчасового задоволення потім можна заплатити ціною свого здоров'я. Тому вона рекомендує замінити каву наступними напоями:

  1. Матча — цей зелений чай, перемелений у порошок також містить кофеїн, але не в таких кількостях. Але матча містить теанін — амінокислоту, яка в компанії з кофеїном забезпечує уповільнене засвоєння кофеїну, а це дозволяє досягти плавного припливу енергії. Також матча стимулює вироблення серотоніну, є джерелом антиоксидантів, зменшує рівень холестерину, містить вітамін С та багато інших корисних мікроелементів.

Матча може замінити каву
  1. Цикорій — пам'ятаєте його смак з дитинства? Це природний енергетик, який впливає заспокійливо на нервову систему. Цикорій також зменшує апетит, знижує рівень цукру в крові, підвищує концентрацію уваги та збільшує витривалість.

  2. Натуральне какао — напій є джерелом антиоксидантів, він допомагає покращити обмін речовин, зменшити м'язовий біль після тренувань, знижує рівень холестерину і допомагає розслабитися.

Чим корисне какао
  1. Чай тулсі, або базилік священний — ще називають "Королевою рослин". Чай допоможе зняти напругу, наповнить бадьорістю та енергеєю, допоможе покращити мозкову діяльність, покращити пам'ять та впоратися зі стресом.

  2. Масала — це чай із суміші спецій: кориця, кардамон, фенхель, гвоздика. Кардамон корисний для серцево-судинної системи, фенхель покращить травлення, кориця допоможе покращити вуглеводний обмін, гвоздика захищає у сезон застуд.

Чай масала чим корисний
  1. Чай пуер — ферментований зелений або чорний чай, який відрізняється технологією виготовлення. Процес ферментації може тривати до двох місяців і включає додавання корисних бактерій, дріжджів і грибів. Це надійне джерело пробіотиків. У чорному пуері більше танінів і він легше переноситься шлунком.

Важливо: вся інформація медичної тематики, розміщена на сайті HOCHU.ua, носить виключно інформаційний характер і не є медичними порадами. Будь-які поради медичного характеру, зокрема прийому тих чи інших препаратів, може давати лише фахівець. Якщо у вас проблеми зі здоров'ям, зверніться до лікаря.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Раніше ми також розповідали про те, як доглядати шкіру після зими. Прості правила допоможуть уникнути сухості.