Здорова їжа — не завжди здорова: дієтолог розвіяла міфи про корисні продукти
Правильне харчування — це відносне поняття, адже не всім підходять продукти, які, на перший погляд, вважаються корисними та безпечними. Раніше ми уже писали про те, які цілющі властивості приховує кава, а тепер розкажемо, чи може здорове харчування бути не здоровим.
У кожної людини є свої корисні продукти. Віце-президент дієтологів України Оксана Скиталінська розповіла, що не вся їжа, яку ми їмо, навіть “суперздорова”, — це їжа, яка нам підходить.
— пояснює Скиталінська.
Лікар додає, що переїдання одних продуктів та недоїдання інших ведуть до порушення регуляції апетиту. Наприклад, зловживання солодощами стимулює запалення шлунку, а сіллю — підвищує збудливість ЦНС та підсилює запальний процес у слизовій оболонці.
Зі слів Оксани Скиталінської, якщо у людини нема проблем із травленням, то можна поєднувати різні продукти. Здоровий організм має так звану метаболічну гнучкість, тобто використання різних груп продуктів для потреб тіла.
— резюмувала лікар.
Важливо: вся інформація медичної тематики, розміщена на сайті HOCHU.ua, має виключно інформаційний характер і не є медичними порадами. Будь-які поради медичного характеру, зокрема прийому тих чи інших препаратів, може давати лише фахівець. Якщо у вас проблеми зі здоров'ям, зверніться до лікаря.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, як завдяки їжі можна профілактувати підвищення тиску. Дієтолог Наталія Самойленко розповіла, на які продукти варто звернути увагу, а що слід викинути у смітник.