Їмо колаген правильно: огляд продуктів і поради дієтолога

Дієти та харчування
Дарія Кириленко

Дарія Кириленко

Редакторка стрічки новин

Усе більшої популярності серед жінок набуває колаген. Його шукають у кремах, вітамінах та продуктах. Раніше ми писали, чи може хліб нашкодити здоров'ю, а тепер розкажемо, за що відповідає колаген, і де його шукати.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Лікар-дієтолог Наталія Самойленко розповіла, що колаген вважається нерозчинним білком, який може синтезуватися в організмі. У його склад входять 3 амінокислоти, які сприяють омолодженню шкіри.

Related video

З віком кількість колагену в організмі поступово зменшується. Гарна новина — можна активізувати синтез власного колагену. Для цього достатньо вживати продукти з високим вмістом білка, тому що в них містяться амінокислоти, які відповідають за вироблення колагену,

— зазначила експерт.

Їмо колаген правильно: огляд продуктів і поради дієтолога - фото №1

Додала, що колаген у баночці — це варіант для поповнення амінокислот, якщо їх не вистачає, але свій ефекти пігулки зможуть проявити лише тоді, коли ваш раціон харчування буде повноцінним. Разом із цим Наталія Самойленко назвала продукти, які містять у собі колаген:

Регулярно їжте яйця, нежирні молочні продукти, бобові, курку та індичку, рибу, морепродукти, яловичину. Яловичий бульйон, бульйон з індички чи курки, заливна риба — страви, для приготування яких використовується саме сполучна тканина тварин й метод довготривалої термічної обробки, тому вони стануть найкращим варіантом, якщо ви у пошуках колагену з природніх джерел,

— уточнила дієтолог.

Їмо колаген правильно: огляд продуктів і поради дієтолога - фото №2

Зі слів Наталії Самойленко, будь-які дієтичні добавки, що містять колаген, мають свої протипоказання. Наприклад, є люди, схильні до алергії, або ті, хто має індивідуальну непереносимість.

Протипоказання: алергія або індивідуальні непереносимості, вагітність та лактація, онкологія, ниркова недостатність та сечокам’яна хвороба, хвороби печінки та підвищене згортання крові,

 — резюмувала лікар.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Важливо: вся інформація медичної тематики, розміщена на сайті HOCHU.ua, має виключно інформаційний характер і не є медичними порадами. Будь-які поради медичного характеру, зокрема прийому тих чи інших препаратів, може давати лише фахівець. Якщо у вас проблеми зі здоров'ям, зверніться до лікаря.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, чи може кава негативно впливати на здоровя людини. Дієтолог розповіла, скільки філіжанок кави можна випити за день, аби цей напій не зашкодив.