Не пий вина, Гертрудо: скільки часу потрібно організму для очищення від алкоголю

Дієти та харчування
Тамара Черкасова

Тамара Черкасова

Журналістка

Скільки годин знадобиться для того, щоб організм повністю очистився від алкоголю? Дати точну відповідь на це питання дати неможливо, адже багато залежить від індивідуальних особливостей. Але все-таки існують середні показники, які допоможуть хоча б приблизно зрозуміти швидкість очищення організму від випитого.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Скільки часу алкоголь виводиться з організму?

Related video

Щоб зрозуміти, як швидко алкоголь виводиться з організму, потрібно спочатку зрозуміти, як він у ньому засвоюється.

Після того, як алкоголь проходить через ваш шлунок, тонку кишку і кровотік, ваша печінка починає процес очищення. Вона видаляє близько 90% алкоголю із крові. Залишки виходять через нирки, легені та шкіру,

зазначає гепатолог Джейміль Вакім-Флемінг.

Також швидкість засвоєння алкогольних напоїв залежить від кількості та міцності випитого.

Чим більше ви п'єте, тим більше організму доводиться переробляти. І концентрація має значення. Дві унції міцних напоїв містять набагато більше алкоголю, ніж дві унції вина,

– каже доктор Вакім-Флемінг.

Швидкість очищення організму від алкоголю варіюється в залежності від індивідуальних особливостей та кількості випитого. Здоровій печінці в середньому потрібна година для того, щоб переробити 28 мл алкоголю. Але цей час може дуже відрізнятися від людини до людини.

Фахівці Центру лікування залежностей та ментального здоров'я Sandstone Care пояснюють, що алкоголь перебуває у крові людини у середньому шість годин. У диханні та слині випитий коктейль зберігається ще 12-24 години, у сечі – 12-72 години, а у волоссі – до 90 днів.

Період напіврозпаду алкоголю займає від 4 до 5 годин, а це означає, що саме стільки часу потрібно організму, щоб відчиститись від половини випитого,

– додають фахівці.

Щоб повністю позбутися алкоголю, організму людини потрібно близько п'яти періодів напіврозпаду, тобто. приблизно 25 годин. Але швидкість виведення алкоголю також залежить від:

  • прийому медичних препаратів;

  • статі – згідно з дослідженнями, жіночому організму потрібно більше часу на переробку алкоголю;

  • віку - чим довше живе людина, тим повільніше її організм виводить алкоголь;

  • розміру тіла;

  • стану здоров'я: захворювання нирок, печінки та шлунка ускладнюють очищення організму алкоголю.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Раніше ми писали про аналізи, які насправді не треба складати. Педіатр Дмитро Муштін склав цілий список аналізів, які допоможуть лише позбутися грошей, а не обстежити організм.