Дієтолог розвіяла міф про користь пиття води з медом натщесерце

Дієти та харчування
Дарія Кириленко

Дарія Кириленко

Редакторка стрічки новин

Чимало експертів зазначають, що натще корисно пити воду, змішану із медом. Дієтолог по-своєму прокоментувала таку “корисну” звичку багатьох українців. Раніше ми писали, чи шкодить хліб здоров'ю, а тепер розкажемо, що краще пити з самого ранку.

Українці знають, що вранці потрібно пити воду з медом, оскільки вона налагоджує метаболізм, сприяє схудненню, контролює апетит і вітамінізує організм. Дієтолог Тетяна Лакуста розповіла своє бачення такого “покращення здоров'я та імунізації”.

Зі слів експерта, спочатку необхідно звернути увагу на те, який склад має мед. Більше 95% — це фруктоза і лактоза, 1 — 2% - вода, 1% — амінокислоти, 1 — 2% — вітаміни та мінерали, а саме: калій, залізо, В6і пантотенова кислота. У 100 гмеду є 82 гр вільних вуглеводів та 300 кілокалорій.

Related video
ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Висновок: мед — це варіант цукру, але з невеликим вмістом вітамінів, мінералів та антиоксидантів, їх практично слідова кількість у складі меду і щоб відчути їх вигоду — треба з'їсти досить велику кількість меду на день, що вже не є ок,

— акцентувала дієтолог.

Дієтолог розвіяла міф про користь пиття води з медом натще - фото №1

Додала, що мед містить багато цукру, через що можна непомітно перебрати добову норму. А ще мед не можна вважати джерелом цих вітамінів, оскільки в ньому менше 1% від добової норми мінералів.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

У меді велика кількість фруктози, тому людям з метаболічним синдромом, подагрою, жировим гепатозом печінки, цукровим діабетом, дисліпідемією небажано його їсти (будь ласка, передайте це літнім родичам :) Люди, що переїдають меду будеть мати проблеми з тригліцеридами і холестерином,

— сказала Лакуста.

Розповіла дієтолог також те, що до 12 місяців дітям не бажано давати мед взагалі, навіть на соску. Цей продукт містить спори ботуліністичних клостридій, що викликають ботулізм.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Важливо: вся інформація медичної тематики, розміщена на сайті HOCHU.ua, має виключно інформаційний характер і не є медичними порадами. Будь-які поради медичного характеру, зокрема прийому тих чи інших препаратів, може давати лише фахівець. Якщо у вас проблеми зі здоров'ям, зверніться до лікаря.

Нагадаємо, раніше ми писали, чи шкодить здоров'ю кава. Дієтолог розповіла, скільки філіжанок кави можна, аби не стало погано.

Фото: Freepik