Безвуглеводна дієта: переваги та недоліки
Безвуглеводна дієта - це радикальніша версія низьковуглеводної дієти. Вибираючи такий тип харчування важливо виключити з раціону майже всі вуглеводи, включаючи цільнозернові продукти, фрукти та більшість овочів.
Що таке безвуглеводна дієта?
Безвуглеводна дієта спрямована на виключення вуглеводів з раціону. Натомість люди, які сидять на дієті без вуглеводів, можуть вибирати в основному з продуктів тваринного походження: м'ясо, морепродукти, свійський птах, яйця, сир, масло та сало.
– пояснює нутрицолог Кріста Лінарес у своїй статті на Рevention.
Переваги безвуглеводної дієти
Дослідження вказують на те, що заміна вуглеводів білками або жирами може мати позитивний ефект на зменшення відчуття голоду та зниження споживання калорій, що, у свою чергу, сприяє зниженню ваги.
Одне з досліджень, у якому брали участь 79 дорослих, які страждають на ожиріння, показало, що за 6 місяців ті, хто обмежив споживання вуглеводів до менше 30 грамів на день, втратили приблизно на 4 кг більше у порівнянні з тими, хто обмежував споживання жирів до менше 30 % Добових калорій.
Інші дослідження також підтверджують, що дотримання безвуглеводної або кето дієти протягом більше 12 місяців може призвести до більш стійкої втрати ваги порівняно з дієтами з низьким вмістом жирів.
Але варто відзначити, що не всі дослідження однозначні у висновках. Деякі з них вказують на те, що дієти з низьким вмістом вуглеводів не обов'язково ефективніші для довгострокової втрати ваги, ніж інші методи харчування, які також знижують загальне споживання калорій.
Лінарес пояснює – люди, які дотримуються низьковуглеводної дієти, зазвичай бачать початкові результати зниження ваги, в основному через втрату ваги води.
Недоліки безвуглеводної дієти
– зазначає Лінарес.
Виняток або майже повне вилучення рослинної їжі значно ускладнить отримання достатньої кількості поживних речовин, що може призвести до їх можливого.
Крім того, в безвуглеводних дієтах дуже мало продуктів, що містять клітковину. А саме клітковина важлива для регуляції травлення, харчування здорових кишкових бактерій та контролю рівня холестерину.
Важливо: вся інформація медичної тематики та інформація, що стосується здоров'я, розміщена на сайті Хочу.ua, має виключно інформаційний характер і не є медичними порадами. Будь-які поради медичного характеру, зокрема щодо прийому тих чи інших препаратів, може давати тільки фахівець. Якщо у вас виникли проблеми зі здоров'ям, зверніться до лікаря.
Раніше ми писали про те, чим корисна рукола. Ця смачна зелень може захистити від деяких захворювань, але має протипоказання.