Не корисні каші: як повернути їхню суперсилу — поради дієтолога
Українці зазвичай звикли снідати кашами. Проте не всі із них мають поживні речовини після сучасної обробки. Раніше ми писали, що не варто “пхати” в себе сніданок, якщо ви не хочете їсти, а тепер розкажемо, які каші корисні, і як повернути силу “пустому” сніданку.
Віце-президент Асоціації дієтологів України, лікар-дієтолог Оксана Скиталінська розповіла, що нині крупи стали бідними, тому що сучасні технології відібрали їхню суперцінність — оболонки, в яких міститься усе найкорисніше. Саме вони насичені вітамінами Е, В, магнієм, клітковиною, холіном, РР.
Експерт зауважила, що магній робить здоровими наш мозок, нерви, серце, судини і тіло загалом. А клітковина поглинає все токсини в кишківнику, не даючи їм розповсюдитися по тілу.
Як діє каша на наш організм:
-
Вівсяна каша містить крохмаль, лецитин і холін. Вона нормалізує обмін холестерину. Ці ж функції виконує і гречана каша.
-
Кукурудзяна каша гальмує процеси бродіння та гниття в кишківнику. Вона корисна при дисбіозах.
-
Пшоняна каша має сечогінну дію. Вона корисна при набряках.
-
Перлова каша прискорює перистальтику кишківника і корисна при закрепах.
-
Що ж стосується рису, то це — джерело поліфенолів. Але це стосується виключно нешліфованого коричневого або чорного рису.
-
Шліфований білий рис сповільнює моторику кишківника і підходить тим, хто має його запальні процеси. Така каша швидко підвищує глюкозу в крові.
Як повернути каші суперсилу:
-
Додайте до вашої каші висівки: пшеницю, вівсяні пластівці та інші. Робіть це під час замочування чи приготування каші.
-
До готової страви можна додати ложку горіхів, насіння льону чи гарбуза.
-
Корисно додавати і ягоди. Наприклад, чорноплідну горобину, чорницю, ожину.
-
Навіть столова ложка ягідного пюре додасть каші протизапальну функцію.
— резюмувала Оксана Скиталінська.
Важливо: вся інформація медичної тематики, розміщена на сайті HOCHU.ua, має виключно інформаційний характер і не є медичними порадами. Будь-які поради медичного характеру, зокрема прийому тих чи інших препаратів, може давати лише фахівець. Якщо у вас проблеми зі здоров'ям, зверніться до лікаря.
Нагадаємо, раніше ми писали, що їсти, якщо у вас високий рівень цукру. Експерти розповіли, які продукти для вас корисні.
Фото: pixabay.com