Не корисні каші: як повернути їхню суперсилу — поради дієтолога

Дієти та харчування
Дарія Кириленко

Дарія Кириленко

Редакторка стрічки новин

Українці зазвичай звикли снідати кашами. Проте не всі із них мають поживні речовини після сучасної обробки. Раніше ми писали, що не варто “пхати” в себе сніданок, якщо ви не хочете їсти, а тепер розкажемо, які каші корисні, і як повернути силу “пустому” сніданку.

Віце-президент Асоціації дієтологів України, лікар-дієтолог Оксана Скиталінська розповіла, що нині крупи стали бідними, тому що сучасні технології відібрали їхню суперцінність — оболонки, в яких міститься усе найкорисніше. Саме вони насичені вітамінами Е, В, магнієм, клітковиною, холіном, РР.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:
Related video

Експерт зауважила, що магній робить здоровими наш мозок, нерви, серце, судини і тіло загалом. А клітковина поглинає все токсини в кишківнику, не даючи їм розповсюдитися по тілу.

Не корисні каші: як повернути їхню суперсилу — поради дієтолога - фото №1

Як діє каша на наш організм:

  • Вівсяна каша містить крохмаль, лецитин і холін. Вона нормалізує обмін холестерину. Ці ж функції виконує і гречана каша.

  • Кукурудзяна каша гальмує процеси бродіння та гниття в кишківнику. Вона корисна при дисбіозах.

  • Пшоняна каша має сечогінну дію. Вона корисна при набряках.

  • Перлова каша прискорює перистальтику кишківника і корисна при закрепах.

  • Що ж стосується рису, то це — джерело поліфенолів. Але це стосується виключно нешліфованого коричневого або чорного рису.

  • Шліфований білий рис сповільнює моторику кишківника і підходить тим, хто має його запальні процеси. Така каша швидко підвищує глюкозу в крові.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:
Не корисні каші: як повернути їхню суперсилу — поради дієтолога - фото №2

Як повернути каші суперсилу:

  • Додайте до вашої каші висівки: пшеницю, вівсяні пластівці та інші. Робіть це під час замочування чи приготування каші.

  • До готової страви можна додати ложку горіхів, насіння льону чи гарбуза.

  • Корисно додавати і ягоди. Наприклад, чорноплідну горобину, чорницю, ожину.

  • Навіть столова ложка ягідного пюре додасть каші протизапальну функцію.

Їжте каші, українці, і будьте здорові! А ще придбайте собі глюкометр та контролюйте рівень глюкози за годину після вживання каші: так ви зможете знати, яка каша вам підходить, а яка ні,

— резюмувала Оксана Скиталінська.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Важливо: вся інформація медичної тематики, розміщена на сайті HOCHU.ua, має виключно інформаційний характер і не є медичними порадами. Будь-які поради медичного характеру, зокрема прийому тих чи інших препаратів, може давати лише фахівець. Якщо у вас проблеми зі здоров'ям, зверніться до лікаря.

Нагадаємо, раніше ми писали, що їсти, якщо у вас високий рівень цукру. Експерти розповіли, які продукти для вас корисні.

Фото: pixabay.com