Чому останні кілька кілограмів найважче скинути? Коментар науковця

Дієти та харчування
Софія Мельник

Софія Мельник

Редакторка стрічки новин

Багато людей роками мріє про ідеальну фігуру та зменшення ваги. Та, на жаль, не завжди дієти та фізичні тренування дають бажаний результат. А найскладніше, як з’ясувалося, скинути останні кілька кілограмів. Чому - легко пояснити з точки зору науки.

Буває так, що людина сідає на дієту, правильно харчується і дотримується дефіциту калорій у раціоні, а ще - регулярно займається спортом, проте у певний момент її вага завмирає і ніяк не хоче зрушати з мертвої точки. Зазвичай ідеться про ненависні усіма 5 кг зайвої ваги. Виявляється, це пов’язано з динамічним зв’язком між нашою вагою та апетитом, точніше тим, що ми вкладаємо у фразу “я голодний”, повідомляє sciencealert.com. Більш детально про цей зв’язок розповідає Пітер Роджерс- професор біологічної психології Брістольського університету.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:
Related video

За його словами, перша причина застрягання на цьому плато полягає в тому, що витрати калорій (енергії) зменшуються разом із втратою нашої ваги. Своєрідне уповільнення метаболізму відбувається через те, що для підтримки організму та руху легшого тіла потрібно витрачати менше калорій.

Чому останні кілька кілограмів найважче скинути? Коментар науковця - фото №1
freepik

Науковці навіть можуть назвати точні цифри, як саме  змінюється витрата калорій, залежно від ваги нашого тіла:

Так, 45-річний чоловік зростом 175 см і вагою 90 кг, при помірній активності протягом дня повинен буде зменшити споживання калорій з 3200 до 2270 ккал на день, щоб скинути 15 кг за наступні 6 місяців.

При дієті зі споживанням 2270 ккал на день протягом цього періоду він би втрачав у середньому 2,6 кг на місяць протягом перших 5 місяців і 1,8 кг в останній місяць.

Після цього йому потрібно буде споживати близько 2780 ккал щодня, щоб підтримувати цільову вагу в 75 кг.

Друга причина, через яку втрата ваги зменшується з часом, криється у тому, що втрата ваги супроводжується також підвищенням апетиту. Гормон  лептин регулярно повідомляє мозку, скільки жиру зберігається в нашому тілі. Коли ми накопичуємо більше жиру, лептин підвищує і знижує апетит, а от коли йдеться про втрату жирових відкладень, він сигналізує мозку про те, що час накинутися на щось поживне і поповнити запаси. З цим фактором важко боротися, але цілком можливо, зауважує вчений.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Важливо: вся інформація медичної тематики та інформація, що стосується здоров'я, розміщена на сайті Хочу.ua, має виключно інформаційний характер і не є медичними порадами. Будь-які поради медичного характеру, зокрема щодо прийому тих чи інших препаратів, може давати тільки фахівець. Якщо у вас виникли проблеми зі здоров'ям, зверніться до лікаря.

Нещодавно своїми порадами щодо того, з чого слід починати шлях до здорової ваги, з HOCHU.ua поділилася лікарка та health-експертка Уляна Вернер. З цими порадами ви будете готові стати на цей шлях і пройти його без зривів та нервів.

Головне фото: freepik