Скільки солодкого можна з'їсти без шкоди для здоров'я: відповідь фітнес - тренера вас точно порадує!

Дієти та харчування
Іванна Кульбіда

Іванна Кульбіда

Редакторка стрічки новин

Ми не уявляємо нашого життя без цукру, адже він міститься у багатьох фруктах , напоях, харчових продуктах і навіть у кетчупі. Десь він присутній природно, а у певні продукти його додають штучним шляхом.

Незалежно від вашої любові до солодкого, рівень цукру, який ви споживаєте щоденно, варто контролювати. Про цей простий вуглевод, який ми використовуємо у приготуванні їжі, розповідає rbc , посилаючись на розповідь фітнес-тренера та автора найбільшого проєкту схуднення в Україні Віктора Мандзяка на своїй сторінці у Facebook .

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:
Related video

"Пусті калорії" дає цукор

Варто розуміти, що цукор - це суцільна цукроза, де відсутня клітковина, вітаміни і мінерали. Тобто наситити організм він не може.

Завдання їжі - забезпечувати людину не просто калоріями, а поживністю і користю. Проте коли ми  споживаємо цукор, цього не відбувається. І це перша причина, чому споживання солодощів потрібно ретельно контролювати, а при потребі - обмежувати.

Це речовина, яка робить чай солодким, міститься в газованих напоях, робить пряник пряником, шоколад - шоколадом, морозиво - морозивом, а кетчуп - бажаним. Цю речовину вважають основним винуватцем ожиріння і діабету. Ми її любимо і боїмось водночас. Ми нарікли її столовим цукром, обізвали білою смертю. Та не все так однозначно в цій історії, -

- розповідає тренер.

Солодощі смачні, але не дають організму ситості

Це є головною причиною того, чому ожиріння стало проблемою у цілому світі. Переважно їжа, яку готують на вулицях, у громадських закладах харчування, супермаркетах, є дуже смачна, але не насичує як слід.

Вулична чи масова їжа містить багато вуглеводів, які швидко надають енергію, а через короткий проміжок часу організм потребує їжі знову. Тому існує "золоте" правило: споживайте солодощі після основного приймання їжі, щоб організм отримав свою дозу насичення і не вимагав ще.

Скільки солодкого можна з'їсти без шкоди для здоров'я: відповідь фітнес - тренера вас точно порадує! - фото №1
ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Цукор на половину складається з фруктози

Зловживання фруктозою негативно впливає на здоров'я серцево-судинної системи та печінки. А  в 100 грамах цукру міститься денна норма фруктози, тому  солодощами легко суттєво перевищити цю норму. Особливо, якщо врахувати, що вони смачні, і здається, що можна їх їсти нескінченно.

Яку кількість солодкого їсти на день

Скільки солодкого можна з'їсти без шкоди для здоров'я: відповідь фітнес - тренера вас точно порадує! - фото №2

ВООЗ рекомендує зменшити споживання цукру до 5-10% від усього раціону. Для середньостатистичної дорослої людини із нормою споживання 2 200 калорій за день, 10% - це не більше 50 грамів або 10 чайних ложок цукру.

Фітнес-тренер радить зосередитися на 30-50 грамах цукру на добу. Він додає, що ця кількість може коливатися залежно від вашого способу життя і фізичного навантаження, але разом із тим шкоду цукру ніхто не скасовував, тому краще контролювати його споживання в цих рамках.

Важливо: вся інформація медичної тематики та інформація, що стосується здоров'я, розміщена на сайті HOCHU.ua, має виключно інформаційний характер і не є медичними порадами. Будь-які поради медичного характеру, зокрема щодо прийому тих чи інших препаратів, може давати тільки фахівець. Якщо у вас виникли проблеми зі здоров'ям, зверніться до лікаря.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Солодощі цілком можливо замінити на родзинки , які, крім того, що солодкі - приносять користь організму. Пам'ятайте про важливість правильного харчування і обов'язкового сніданку.