Кому не можна їсти полуницю: пошукайте себе у цьому списку
Деяким людям категорично не можна їсти полуницю
Смачна, соковита, апетитна - справжня королева серед ягід. Сезон полуниці відкрито і поласувати нею прагнуть і дорослі, і діти. Ця ягода має надзвичайно багато корисних речовин та вітамінів і здається, що наїстися нею неможливо. Проте, деяким категоріям людей вживати соковиту смакоту категорично заборонено.
Полуниця має високу поживну цінність за дуже мало калорій. Полуниця є природним джерелом важливих поживних речовин, які підтримують здоров'я серця. Але, як усі червоні ягоди вона може викликати сильні алергічні реакції, розповідає verywellhealth.
Полуниця багата на вітаміни та мінеральні речовини, які допомагають зберігати організм у тонусі і добре почуватися. Через низький вміст цукру полуниця рекомендована навіть людям, які страждають на цукровий діабет. Користь червоної ягоди надзвичайно велика: добре впливає на кістки, підтримує кровотворення, зміцнює зуби, судини, сприяє травленню, поліпшує стан шкіри, волосся та нігтів, але також може викликати сильну алергію, розповідає експерт з харчування та дієтолог Лорен Манакер.
Протипокази до вживання полуниці
-
Виразкова хвороба шлунка;
-
артрит;
-
кишковий розлад;
-
подагра;
-
гастрит;
-
коліт;
-
гіпертонія;
-
виразка дванадцятипалої кишки;
-
карієс;
-
геморой.
Також забороняється вживати полуницю вагітним жінкам, мамам, які годують, дітям до 3-х років, а ранню полуницю усім дітям давати не рекомендується. Адже, щоб врожай достиг значно швидше його обробляють пестицидами. Плоди полуниці можуть послужити переносниками яєць гельмінтів і найпростіших. Тому ретельно мийте ягоди, перш ніж вживати їх.
Полуниця позитивно впливає на настрій, допомагає схуднути та має сприятливий вплив на статеве життя. Не вживайте її натщесерце, а додайте до сметани, у смузі чи йогурт. А також потурбуйтеся, щоб зробити запаси та заморозити на зиму.
Вся інформація медичної тематики та інформація, що стосується здоров׳я, розміщена на сайті Хочу.ua, має виключно інформаційний характер і не є медичними порадами. Будь-які поради медичного характеру, зокрема щодо прийому тих чи інших препаратів, може давати тільки фахівець. Якщо у вас виникли проблеми зі здоров׳ям, зверніться до лікаря.