Їжа, яка може зробити людей щасливими: список продуктів від дієтолога
Продукти від яких людина отримує радість
Як відомо, 90% серотонінових рецепторів знаходиться саме в кишківнику людини. Вживаючи продукти, які покращують стан кишківника, люди можуть відчувати себе трішки щасливішими. Взимку дієтологи радять додавати до раціону сезонні овочі, які багаті вітамінами.
Якщо протягом дня додавати деякі продукти в свій раціон, то через короткий проміжок часу можна відчути себе більш щасливими і більш здоровими. Що саме і скільки потрібно вживати, розповідає дієтолог Наталія Самойленко.
Список продуктів
-
Риба та морепродукти - вживати, як основний прийом їжі, по 100-150 г на день.
-
Шоколад - найпоширеніший для багатьох людей засіб у боротьбі з депресією. Він містить магній, який допомагає знизити рівень гормону стресу - кортизолу. До шоколаду застосовуємо правило екватора - краще їсти його до 15:00, але не більше 20-30 г в день. Відсоток какао у плитці має бути не менше 75% .
-
Фрукти і овочі - містять вітаміни групи B, мікроелементи, клітковину - все це створює живильну флору для нашого кишківника.
-
Горіхи (крім арахісу і кеш’ю), насіння льону, кунжуту, гарбуза містять Омега-3 і залізо та ідеально підходять для перекусу.
-
Кисломолочні продукти (кефір або натуральний йогурт). Вони потрібні для того, щоб кишківник відчував себе комфортно.
-
М’ясо та субпродукти. Вони містять залізо та позитивно впливають на настрій та імунітет. Червоні сорти м’яса потрібно їсти в обід (порція 100-150 г) і поєднувати з овочами. Білі сорти м’яса (індичка, до речі, теж містить триптофан) - на вечерю.
-
Бобові, наприклад, сочевиця, підвищують рівень серотоніну. З їх допомогою можна контролювати рівень цукру.
Незабаром новорічні свята, які супроводжуються не лише смачними стравами, а й алкогольними напоями. А найкращий спосіб позбутися перегару, залишаємо для вас тут.
Вся інформація медичної тематики та інформація, що стосується здоров׳я, розміщена на сайті Хочу.ua, має виключно інформаційний характер і не є медичними порадами. Будь-які поради медичного характеру, зокрема щодо прийому тих чи інших препаратів, може давати тільки фахівець. Якщо у вас виникли проблеми зі здоров׳ям, зверніться до лікаря.