Вдавитися, але не запивати: чи можна пити воду під час їжі

Дієти та харчування
Іванна Кульбіда

Іванна Кульбіда

Редакторка стрічки новин

Запивати чи ні їжу водою
Пити воду. Фото: ШІ, ХОЧУ!

Один з міфів полягає у тому, що їжу запивати не можна

Раніше ми розповідали, якій воді надати перевагу, коли мучить спрага. З зараз поговоримо про один з найпоширеніших міфів (а можливо це “свята правда”), про те, що їжу ні в якому разі не можна запивати водою.

Відомий тренер Мандзяк Віктор, до речей якого прислухаються його чисельні прихильники, розповідає про запивання страв водою. Можна це робити, чи не торкатися склянки, навіть коли вдавилися, розбираємося далі.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:
Related video

У багатьох експертів з правильного харчування можна зустріти твердження про те, що їжу запивати не можна! І крапка! Вона розбавляє шлунковий сік. Це погіршує травлення в цьому відділі ШКТ, їжа там гниє. Тому спочатку їжа, а напої через годину.

Насправді це дурість, яка не має права на існування. Вода затримується у шлунку всього 20 хвилин. Тобто зайва, непотрібна шлунку вода відправляється в тонкий кишківник, де і всмоктується. Їжа “товчеться” в шлунку годинами. Тому виникає питання, як спожита рідина розбавляє шлунковий сік, якщо вона там не затримується?

В шлунку кисле середовище, коштом соляної кислоти, яку навіть теоретично розбавити дуже складно, адже вона надзвичайно кисла. Потрібна неймовірна кількість рідини, а не лише склянка.

А як щодо супів та борщів? Мабуть, треба спочатку виловити овочі із м'ясом, а за годину допити рідину? А як бути з фруктами, це ж 85-90%-ва вода?

Короче, пий перед вживанням їжі, пий під час вживання їжі і пий після вживання їжі. Споживання напоїв під час прийому “твердих” продуктів не перешкоджає травленню останніх,
радить Мандзяк Віктор
ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Взагалі пити воду потрібно не лише влітку. Важливо дотримуватися водного балансу у будь-яку пору року.

Важливо

Вся інформація медичної тематики та інформація, що стосується здоров׳‏я, розміщена на сайті Хочу.ua, має виключно інформаційний характер і не є медичними порадами. Будь-які поради медичного характеру, зокрема щодо прийому тих чи інших препаратів, може давати тільки фахівець. Якщо у вас виникли проблеми зі здоров׳‏ям, зверніться до лікаря.