Великдень — не привід переїдати: 6 порад від дієтологині, які допоможуть вам правильно вийти з посту та гарно почуватись після святкового застілля

Що їсти після посту на Великдень, щоб не нашкодити собі
Великдень вже на носі! Якщо ви вже склали меню для традиційного святкового столу, радимо дізнатись й про правила харчування після закінчення великого посту. Бо якщо виходити з посту неправильно — є ризик, що сімейне застілля після церкви перетвориться на похід до лікаря та проблеми з травленням.
Після великого посту слід обережно повертатися до звичного харчування, аби не нашкодити організму. Що можна їсти після святкового богослужіння та як загалом завершувати піст? Дієтологиня Аліна Дяченко поділилася рекомендаціями для видання "Фокус", які допоможуть вам вберегти своє здоров’я.
Як правильно виходити з посту?
Чимало людей дотримуються посту, але варто пам’ятати, що різке повернення до звичного меню може викликати проблеми з травленням. Нерідко люди одразу після освячення великодніх страв починають споживати жирну, смажену та калорійну їжу, що може призвести до дискомфорту в шлунково-кишковому тракті.
Виходьте з посту поступово! Безпечне виходження з посту включає ретельне планування та поступове введення нових продуктів у раціон після тривалого періоду обмежень, що дає змогу шлунково-кишковому тракту адаптуватися до змін у харчовому режимі,
Що варто їсти після посту на Великдень?
🔸 Не поспішайте з їжею
Не варто накидатися на всі смаколики одразу. Попереду буде ще чимало свят, де ви зможете від душі поласувати улюбленими стравами. А зараз варто харчуватись з розумом. "Відмовтеся від майонезу, газованих напоїв, фаст-фуду, солодощів з великою кількістю цукру. Замість цього, сидячи за столом, обирайте рибу, м'ясо, птицю та овочеві салати. Більшу частину тарілки повинні складати овочі, а солодощі замініть фруктами та ягодами", — підкреслює дієтологиня.
🔸 Прислухайтесь до свого організму
Не варто пробувати все одразу. Нові продукти варто вводити поступово, аби уникнути важкості, здуття чи печії. Впродовж тижня збільшуйте різноманіття страв поступово, невеликими порціями.
🔸 Уникайте переїдання
Візьміть собі на замітку наступне правило: покладіть у тарілку стільки, скільки справді плануєте з’їсти. Залишайте стіл з легким відчуттям голоду. Насичення настає з затримкою у 15–20 хвилин.
🔸 Пийте достатньо води
Вода сприяє кращому травленню та допомагає уникнути переїдання. "Мова йде про чисту воду, а не солодкі газовані напої чи соки", — додає Аліна.
🔸 Алкоголь — у мінімумі
Не змішуйте різні види алкоголю. Якщо вживаєте, чергуйте його з водою, щоб уникнути зневоднення.
🔸 Активність після застілля
Після святкового обіду знайдіть час для прогулянки або іншої помірної активності. Це допоможе організму краще перетравити їжу.
Отримуйте емоції не від їжі, а від свята, святкової атмосфери, часу проведеного з родиною. Розмови, сміх, спільне святкування — це ті моменти, що дарують нам найбільше задоволення та незабутні враження,
Також раніше ми розповідали, чи можна йти до церкви в штанах і без хустки. ПЦУ спростувала популярний міф і розповіла про "церковний дрескод".