Інтервальне голодування – панацея чи міф? Дієтологиня розставила всі крапки над "і" (ВІДЕО)

Дієти та харчування
Богдана Карц

Богдана Карц

Головна редакторка

Як схуднути без дієт: поради дієтологині Світлани Фус
Міфи про схуднення: інтервальне голодування та харчовий щоденник. Фото: depositphotos.com

Екпертка розповіла, які зміни в харчуванні допоможуть досягти фігури мрії

Практично кожна жінка у певний момент задумується про схуднення. Для когось це питання краси, для інших же йдеться про здоров’я та нормалізацію способу життя. Однак насправді про здоров’я ідеться в обох випадках, бо далеко не всі дієти та харчові обмеження будуть однаково корисними для вашого організму.

У програмі “Здоровий вибір”, яка виходить на телеканалі “Дім”, лікарка-дієтологиня вищої категорії Світлана Фус розповіла про найпоширеніші міфи щодо схуднення і дієт, а також поділилася секретами, які методики дозволяють схуднути без підрахунку калорій. Усе найцікавіше — далі!

БІЛЬШЕ ПО ТЕМІ:
Related video

З чого починати шлях до схуднення

Експертка радить починати схуднення правильно, а саме – з ведення харчового щоденника. Це дозволить зрозуміти, як ви взагалі харчуєтеся і що робите не так:

Коли ви будете бачити свої помилки, ви будете більш осмислені в своїх діях. Тобто треба записувати що, коли і скільки ви їсте,
– наголошує експертка.
Поради дієтолога щодо безпечного схуднення
Як схуднути без шкоди для здоров’я. Фото: depositphotos.com

Є різні методики з визначення порції та складу їжі, тож кожен може обрати ту, яка підійде особисто йому. Наприклад, користуються "гарвардською тарілкою". Це тарілка, яка ділиться навпіл, на одну половину кладуться овочі, друга половина знову ділиться навпіл — на одній частині розміщується білкова їжа, на інший — вуглеводи. Так може виглядати кожен прийом їжі. А ще є методика за долонями та інші дієві варіанти визначення оптимальної порції.

А от стосовно кількості прийомів їжі, то для кожного вона індивідуальна: комусь достатньо 2 разів на день, комусь 3 чи 4, а хтось харчується дрібно – 6 разів на день, що теж вважається нормою, наголошує дієтологиня.

БІЛЬШЕ ПО ТЕМІ:

А як щодо інтервального голодування: воно дієве?

Щодо користі від інтервального голодування Світлана Фус розповіла наступне:

Для людини нормально їсти, наприклад, 3 чи 4 рази на день. В ідеалі має бути так: поїли, наїлися адекватно, без переїдання, і потім має пройти 3-4 год до наступного прийому їжі. Це для того, щоб перетравилася вся їжа. Найбільший часовий проміжок має бути між останнім вечірнім прийомом їжі та наступним ранком. І це має бути не менше ніж 12 годин. Тому що за цей час організм має все перетравити й утилізувати.

Три поради від дієтологині для тих, хто бореться з зайвою вагою:

  1. дотримуватися розподілу продуктів згідно з тарілкою здорового харчування;

  2. пити достатньо води;

  3. займатися спортом. Не виснажливим, а таким, який був би вам у задоволення.

А ще більше цікавого — у сюжеті 👇

БІЛЬШЕ ПО ТЕМІ:

Раніше ми також розповідали, як самостійно скласти збалансовану тарілку. Кілька корисних порад — і ви будете доморощеним профі у цьому питанні!