Всесвітній день тунця: Скільки консервованого тунця можна їсти на тиждень

Тунець щодня: користь чи шкода?
2 травня відзначається екологічна подія - Всесвітній день тунця. Вона має на меті привернути увагу до необхідності захисту рибних ресурсів планети.
День тунця офіційно почали відзначати у грудні 2016 року. Підтримали прийняття резолюції 93 країни світу. Про користь і шкоду консервованого тунця, а також скільки можна їсти його на тиждень, розповідає tsn.
Калорійність та харчова цінність
-
Калорійність: 135-145 ккал;
-
Білки: 24,4 г;
-
Жири: 4,6 г;
-
Вуглеводи: 0 г.
Різниця залежить від того, у воді придбали тунець, чи в олії. Якщо в олії, то калорійність збільшується до 165 ккал.
Користь консервованого тунця
Він є джерелом вітамінів групи B, зокрема, ніацинаміду, який корисний для шкіри та здоров'я нервової системи та вітаміну В12. Білки у складі дуже добре засвоюються організмом, а холестерину на 1/3 менше. У тунці містяться Омега-3 жирні кислоти. Американська кардіологічна асоціація зазначає, якщо вживати тунця двічі на тиждень, то можна зменшити ризик розвитку серцево-судинних захворювань.
У рибі багато кальцію, що корисно для кісток, і магнію, який потрібний для отримання енергії. У 100 г тунця міститься приблизно 50% від денної норми вітаміну D.
Яка шкода може бути від тунця
Через забруднену воду у тунці може бути багато ртуті, яка може спричинити серйозні проблеми зі здоров'ям, зокрема, порушення центральної нервової системи. У консервованому тунці може міститися багато натрію, а також банка може бути шкідливою і часто піддається корозії.
Скільки можна їсти консервованого тунця на тиждень
Рекомендовано не рідше одного разу на тиждень і не більше 100-120 г. Маленьким дітям та вагітним жінкам через потенційний ризик отруєння ртуттю краще вживати тунець лише після консультації з лікарем.
Тунець часто рекомендується вживати для схуднення. Яка риба є найкориснішою, розповідаємо далі.
Вся інформація медичної тематики та інформація, що стосується здоров׳я, розміщена на сайті Хочу.ua, має виключно інформаційний характер і не є медичними порадами. Будь-які поради медичного характеру, зокрема щодо прийому тих чи інших препаратів, може давати тільки фахівець. Якщо у вас виникли проблеми зі здоров׳ям, зверніться до лікаря.