Якщо вас не влаштовує лікар: як розірвати декларацію та знайти нового
Українці мають право змінити сімейного лікаря
Вибір сімейного лікаря - процес відповідальний та важливий. Українці мають право обирати незалежно від реєстрації та місця проживання. Як шукати свого лікаря та чи має він давати пацієнту номер телефону, розповідаємо далі.
Іноді пацієнт не може знайти спільну мову з обраним лікарем. Тому він може змінити його та обрати іншого, пише prozdorovia разом командою соціального проєкту “Твій сімейний лікар”.
Як розірвати декларацію з сімейним лікарем?
Якщо ви хочете розірвати декларацію зі своїм сімейним лікарем чи лікаркою декларацію з попереднім розривати не потрібно, навіть не треба приходити на прийом і повідомляти, заяву приймуть в реєстратурі або в головного лікаря. При підписанні з новим лікарем попередня декларація анулюється автоматично у системі.
Пацієнт має право розірвати декларацію, не підписуючи нову (Наказ МОЗ України №503, розділ 2 пункт 6). Для цього треба подати заяву у вільній формі у твій медичний заклад. Важливо знати, що навіть без декларації екстрену допомогу при потребі нададуть. У всіх інших випадках потрібна декларація. Також на підставі декларації з сімейником можна безоплатно консультуватися з вузькопрофільними фахівцями, проходити обстеження в поліклініках, отримувати послуги в лікарнях, здавати аналізи тощо.
Чи варто говорити новому сімейному, що підписана декларація з іншим лікарем?
Ні, це зовсім необов’язково. На процес підписання декларації це не впливає.
Документи, які треба для підписання нової декларації
-
Паспорт,
-
податковий номер,
-
свідоцтво про народження дитини, якщо обираєш лікаря для неї,
-
мобільний телефон.
Чи можна підписати декларацію з кількома лікарями?
Обирати сімейного лікаря можна стільки разів, скільки вважаєте за потрібне. Але одночасно обслуговуватися в кількох сімейників не можна. У кожного з членів твоєї сім’ї може бути свій лікар, або можна усім обслуговуватися в одного.
Чи має декларація термін дії?
Декларація діє до того часу, поки ви самі не зміните лікаря та підписати нову декларацію.
Де знайти лікаря
Можна знайти як в комунальному медзакладі, так і в приватній клініці чи обирати серед лікарів-ФОП. Список усіх медзакладів і лікарів у твоєму місті можна знайти на сайті Національної служби здоров’я України (НСЗУ).
Дізнайтеся наскільки професійний твій майбутній лікар:
-
як лікує конкретні хвороби,
-
чи може приїжджати на виклики додому та/або давати поради у месенджері,
-
як лікар ставиться до щеплень?,
-
чи потрібні вітаміни “для профілактики”?,
-
яке його ставлення до гомеопатичних засобів?,
-
чи читає він іноземні джерела фахової інформації?,
-
як лікуватиме ГРВІ?
Раніше ми розповідали, як можна отримати лікарняний онлайн. Адже іноді немає можливості попасти на прийом.
Вся інформація медичної тематики та інформація, що стосується здоров׳я, розміщена на сайті Хочу.ua, має виключно інформаційний характер і не є медичними порадами. Будь-які поради медичного характеру, зокрема щодо прийому тих чи інших препаратів, може давати тільки фахівець. Якщо у вас виникли проблеми зі здоров׳ям, зверніться до лікаря.