Обмежити кофеїн і не їсти сирі яйця: ТОП-10 правил харчової безпеки вагітних
Майбутні мами мають відповідально планувати свій раціон
Вагітна жінка відповідальна не лише за власне здоров’я, а й за майбутню дитину, яка росте, харчується і розвивається разом з мамою. Тому харчування вагітних має бути повноцінним, різноманітним і корисним.
Лікарка-дієтолог, терапевт Тетяна Лакуста радить в instagram ставитися до раціону майбутніх мам з обережністю та обмежити вживання деяких продуктів. Не можна голодувати та їсти фастфуд, адже дитина має розвиватися повноцінно.
Найкращі 10 правил харчової безпеки вагітних
-
Під час вагітності потрібно обмежити вживання продуктів з високим вмістом Вітаміну А: печінка курки, яловичини, свинини, кроля, тріски, печінкові паштети, фуагра (NHS).
-
Варто виключити з раціону трав’яні засоби, залишити лише імбир, який, до речі, допомагає при нудоті. Трави не прогнозовані за силою впливу, важко контролюється їх токсикологічна чистота, також невідома їх взаємодія з лікарськими препаратами.
-
Бажано не вживати їжу з пластикових контейнерів, напоїв, не розігрівати їжі в пластикових ємностях в мікрохвильовці, бо мікропластик має ембріотоксичний ефект.
-
Варто обмежити і кофеїн. Це не лише кава, а й шоколад та чай. Нормою є 200-300 мг/доба (приблизно в 1 чашці американо/фільтру 100-140 мг).
-
Відмовитися від риби з переліку забороненої по високому вмісту меркурію: королівська скумбрія, марлін, атлантичний великоголов, акула, риба-меч, кафельник (Мексиканський залив), тунец великоокий.
-
Виключити з харчування паростки та мікрогрін через високий ризик зараження лістеріями та сальмонелами.
-
Не вживати гастрономічні види м’яса та риби - копчені, сиров’ялені, сушені (хамон, бастурма) через високий ризик токсикоінфекцій.
-
Вживати лише пастеризовану продукцію, а уникати непастеризованої молочної продукції - к/м сир, молоко, сири з пліснявою, молозиво.
-
Виключити з раціону продукти домашнього виробництва - домашні ковбаси, кров’янки; сушені, копчені, в’ялені риба та м’ясо; сирий к/м сир тощо.
-
На час вагітності забудьте про страви з сирими/напівсирими яйцями: яйця-пашот, яйця-бенедикт, креми на основі сирих жовтків.
Раніше ми писали, чи можна лікувати зуби під час вагітності. Адже здоров'я зубів мами дуже важливе для майбутньої дитини.
Вся інформація медичної тематики та інформація, що стосується здоров׳я, розміщена на сайті Хочу.ua, має виключно інформаційний характер і не є медичними порадами. Будь-які поради медичного характеру, зокрема щодо прийому тих чи інших препаратів, може давати тільки фахівець. Якщо у вас виникли проблеми зі здоров׳ям, зверніться до лікаря.