Чи потрібно приймати йод у разі загрози радіоактивного зараження? Відповідає лікар Комаровський

Здоров'я
Анна Мисюк

Анна Мисюк

Заступниця головного редактора

Лікар-педіатр Євген Комаровський поділився порадами про те, як убезпечити себе у разі ядерного вибуху. Що пити при загрозі радіоактивного зараження і які мають бути дозування? Читайте на HOCHU.ua!

Після початку повномасштабної війни президент росії неодноразово погрожував застосувати ядерну зброю. Тепер активно говорять про можливе мінування російськими загарбниками Запорізької атомної електростанції (ЗАЕС). Кирило Буданов, керівник Головного управління розвідки, попереджає про потенційну загрозу теракту на атомній електростанції. Хоча аварія не обов'язково призведе до викиду радіоактивних речовин в атмосферу, все ж таки важливо знати алгоритм дій, щоб убезпечити себе та близьких.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:
Related video

Чи потрібно приймати йод у разі загрози радіоактивного зараження?

Приймати йодид калію слід у разі реальної загрози. Тільки коли станеться вибух і буде зрозуміло, що стався викид радіоактивного йоду — тоді у всіх ЗМІ оголошуватимуть, що це потрібно зробити. У разі вибуху на ЗАЕС приймати йод, швидше за все, не знадобиться, бо реактори зупинено ще з вересня. Проте мати цей препарат у себе вдома все ж таки необхідно, адже в нашій країні є інші робочі реактори та не виключений ризик застосування ядерної зброї.

Коли та скільки йоду потрібно приймати?

Як сказав Комаровський, йод потрібно приймати тільки при реальній загрозі радіоактивного зараження, адже в цьому випадку насамперед відбувається викид радіоактивного йоду, який може завдати шкоди щитоподібній залозі.

Чи потрібно приймати йод у разі загрози радіоактивного зараження? Відповідає лікар Комаровський - фото №1

Для йодної профілактики, за словами лікаря, слід приймати таблетки йодиду калію. 1 пігулка = 25 мг (міліграм).

  • Від 13 до 40 років — 125 мг (або 1/2 таблетки)

  • Від 3 до 13 років — 62, 5 мг (або 1/4 таблетки)

  • Від 1 місяця до 4 років — 32 мг (або 1/8 таблетки)

  • Тим, кому менше ніж 1 місяць або малюкам на грудному вигодовуванні — 16 мг (або 1/16 таблетки)

  • Тим, кому понад 40 років — приймати йод не потрібно

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

За словами Комаровського, це є офіційні рекомендації нашого МОЗ. Також він стверджує, що якщо прийняти йод у перші дві години після ядерного вибуху, рівень захисту становитиме 90%. Нагадаємо, що нещодавно ми розповідали про те, які аналізи насправді не потрібно здавати.

Важливо: вся інформація медичної тематики, розміщена на сайті HOCHU.ua, має виключно інформаційний характер і не є медичними порадами. Будь-які поради медичного характеру, зокрема прийому тих чи інших препаратів, може давати тільки фахівець. Якщо у вас проблеми зі здоров'ям, зверніться до лікаря.