Попереджений - значить озброєний: які ліки мають бути у вашій аптечці на випадок ядерної загрози (СПИСОК)

Здоров'я
Богдана Карц

Богдана Карц

Головна редакторка

Вже багато днів поспіль українці переживають через високу ймовірність теракту на Запорізькій АЕС. Українська розвідка попереджає, що російські окупанти готуються підірвати енергоблоки, і хоча атомна станція зупинена ще з вересня 2022 року, мешканцям 50-кілометрової зони таки варто перестрахуватися.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Раніше ми ділилися думкою лікаря Комаровського, який пояснював, чи потрібно приймати йод у разі загрози радіоактивного зараження. Тепер же розкажемо про рекомендації МОЗ щодо того, чим варто наповнити аптечки мешканцям територій, які входять у 50-км зону ЗАЕС.

Related video
Попереджений - значить озброєний: які ліки мають бути у вашій аптечці на випадок ядерної війни (СПИСОК) - фото №1

У міністерстві склали невеличкий вичерпний  список ліків та інших речей, які можуть знадобитися у разі можливих надзвичайних подій на Запорізькій АЕС. Отже, подбайте, щоб у вашій аптечці були:

✅ Калій йодид

Цей препарат використовується, щоби в разі аварії на ядерних об’єктах зменшити негативний вплив радіоактивного йоду на щитоподібну залозу. Утім, приймати таблетки потрібно тільки після офіційного оповіщення! Таке оповіщення проводиться місцевими органами виконавчої влади та ДСНС через ЗМІ, наголошують у Мінохорони здоров’я.

Оптимально прийняти препарат після оповіщення за 6 і менше год до надходження радіоактивної хмари, проте калій йодид залишається ефективним і одночасно з надходженням “хмари” та навіть через 6 год після цього. Не рекомендується приймати препарат через 24 год після надходження хмари.

✅ Алюмінієво-антацидні сорбенти

Така група засобів зазвичай має активну речовину – гідроксид алюмінію – і використовуються для прискорення нейтралізації, зв’язування та виведення радіонуклідів з організму. Таким чином знижується ризик для здоров'я внаслідок їх надходження.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

✅ Альгінати

Активна речовина – натрію альгінат. Він створює захисний бар’єр на поверхні рідкого вмісту шлунку. Він запобігає всмоктуванню організмом небезпечних речовин.

✅ Маска

Засіб фізичного захисту для зменшення потрапляння в організм небезпечних речовин.

Важливо: вся інформація медичної тематики, розміщена на сайті HOCHU.ua, має виключно інформаційний характер і не є медичними порадами. Будь-які поради медичного характеру, зокрема прийому тих чи інших препаратів, може давати лише фахівець. Якщо у вас проблеми зі здоров'ям, зверніться до лікаря.

Раніше ми розповідали також, як діяти при можливій катастрофі на ЗАЕС. Необхідними інструкціями також поділився відомий український лікар, кандидат медичних наук України Євген Комаровський.