Завдає більше шкоди, ніж користі: дізнайтеся, скільки кавуна можна з'їсти за день, щоб не було проблем зі здоров'ям

Здоров'я
Анна Мисюк

Анна Мисюк

Заступниця головного редактора

Незабаром розпочнеться сезон кавунів і серед нас є чимало шанувальників цього солодкого плоду. Однак, на думку лікарів, занадто велике споживання кавуна може завдати серйозної шкоди печінці, серцю та ШКТ.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Користь кавуна важко переоцінити. Він багатий на вітаміни А, В6 і С, а також фітонутрієнтами, які сприятливо впливають на здоров'я. Понад те, кавун ефективно допомагає організму підтримувати правильний рівень гідратації, особливо в умовах спеки, і навіть регулювати температуру тіла.

Related video

Кавун чудово вгамовує спрагу, тому що складається на 90% з води. Він також може втамувати голод і сприятливо впливає на судини, сприяючи зниженню кров'яного тиску. Крім того, кавун сприяє виведенню шлаків з організму. Ще цей плід є джерелом магнію, фосфору, кальцію і натрію, допомагаючи заповнити втрати електролітів, з чим звичайна вода не завжди справляється.

Скільки кавуна можна з'їсти за один день?

Однак варто відзначити, що іноді кавун приносить більше шкоди, ніж користі. Вживання кавуна може бути небажаним для людей, які страждають на діарею, сечокам'яну хворобу, атеросклероз і аденому передміхурової залози. Не рекомендується вживання кавуна і при патології серцево-судинної системи.

Щоб правильно вживати цей плід, потрібно з'їдати його в першій половині дня та в обмеженій кількості — не більше ніж 200-300 грамів на день. Також необхідно їсти кавун окремо від іншої їжі, щоб уникнути проблем із травленням.

Чому не можна їсти багато кавуна?

  • По-перше, кавун містить велику кількість фруктози, що може порушити синтез жирних кислот та викликати запалення в організмі, ушкоджуючи мембрани клітин у кишківнику.

  • По-друге, кавун має високий глікемічний індекс, а це означає, що вживання великої кількості кавуна призводить до різкого підвищення рівня цукру в крові. Це може стати причиною розвитку діабету та хвороби печінки.

  • По-третє, кавун містить значну кількість нітратів та калію. Надлишок нітратів може спричинити лікопінодермію, що проявляється зміною кольору шкіри. Надлишок калію може вплинути на серцевий ритм та знизити артеріальний тиск.

Крім того, необхідно врахувати можливість отруєння. Нітрати, що містяться в кавуні, можуть перетворюватися на нітрити під впливом ферментів та мікрофлори, які всмоктуються у кров через стінки кишківника та утворюють стійкі сполуки з гемоглобіном. Це може спричинити нудоту, діарею та інші неприємні наслідки.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Також раніше ми розповіли, чи справді треба пити по 1,5 літра води на день? Експерти дали відповідь, якій можна довіряти на всі 100%.

Важливо: вся інформація медичної тематики та інформація щодо здоров'я, розміщена на сайті HOCHU.ua, має виключно інформаційний характер і не є медичними порадами. Будь-які поради медичного характеру, зокрема прийому тих чи інших препаратів, може давати тільки фахівець. Якщо у вас виникли проблеми зі здоров'ям, зверніться до лікаря.