Це не серцевий напад: 8 причин болю у грудях
Багато людей часто плутають біль у грудях із серцевим нападом, хоча насправді причин для неприємних відчуттів у цій галузі набагато більше. Це може бути і м'язовий біль, і травма грудної клітки, і печія. Докладніше про це – у нашому матеріалі.
Біль у грудях: причини
Причиною болю в грудях може бути розтягнутий м'яз, перикардит, печія, запалення плерви або оболонки легень, оперізуючий лишай, костохондрит, панкреатит та панічна атака, пише health.com.
Розтягнутий м'яз грудей
Хтось може прийняти розтяг грудного м'яза за щось серйозніше, наприклад, за серцевий напад, зазначає кардіологіня Крістін Джелліс.
— каже вона.
Медичні працівники не очікують, що люди зможуть відрізнити серцевий напад від розтягування грудного м'яза, додає лікарка Джелліс.
Але відрізнити серцевий напад від розтягування грудного м'яза можна натиснути на грудну стінку. Якщо біль додасться — проблема, швидше за все, спричинена розтягуванням.
Печія
Печія викликає відчуття печіння в грудях. Додатково людина може відчувати нудоту, біль при ковтанні, а також кашляти.
Також печія може бути симптомом гастроезофагеальної рефлюксної хвороби, яка виникає, коли вміст шлунка потрапляє назад у стравохід або трубку, що з'єднує горло та шлунок.
Перикардит
Перикардит - це запалення перикарда або шарів тканин, що оточують серце. Гострий, колючий біль у лівій або передній частині грудної клітки – один із найчастіших симптомів перикардиту. Біль може виникати у животі, спині, шиї чи плечах.
Біль може посилюватися при глибокому диханні, кашлі, лежанні чи ковтанні. Навпаки, біль може зменшитися, якщо нахилитися вперед сидячи. Для лікування перикардиту лікар швидше за все призначить високі дози знеболювальних.
Плевритний біль у грудях
Плевритний біль у грудях – це запалення плеври або оболонки легень. У цьому випадку людина може відчути раптовий гострий, гострий або колючий біль у грудях при глибокому диханні.
Плевритний біль у грудях не є сигналом серцевого нападу. Тим не менш, плевритний біль у грудях може бути серйозною проблемою, тому необхідно звернутися до лікаря.
Оперезуючий лишай
Деякі з перших симптомів оперізуючого лишаю включають біль, свербіж або поколювання. Зазвичай через кілька днів з'являється висип, за яким йдуть пухирі.
— каже інтервенційний кардіолог Салман Арайн.
Костохондрит
Костохондрит – це запалення тканини, що з'єднує ребра з грудиною. Зазвичай костохондрит спричиняє відчуття тиску на грудну стінку. І хоча костохондрит – поширена нешкідлива причина болю у грудній клітці, варто звернутися до лікаря.
Панкреатит
Гострий панкреатит - це раптове запалення підшлункової залози, розташоване одразу за шлунком. Найчастіше панкреатит викликає сильний біль у животі, який може відкликатися у грудну клітину. Крім болю у грудях, панкреатит може викликати такі симптоми, як висока температура, нудота, швидке серцебиття, блювання.
Панічна атака
Панічна атака - це сильна тривога, що виникає через реакцію організму. Вона може відчуватися як серцевий напад. При цьому людина може відчувати запаморочення, нудоту, у неї підвищується потовиділення.
У будь-якому випадку, при болю в грудях, важливо якнайшвидше звернутися до лікаря. Він зможе з'ясувати, чи є біль у грудях стенокардією, болем від серцевого нападу чи ще чимось.
Важно: вся информация медицинской тематики и информация, касающаяся здоровья, размещенная на сайте Хочу.ua, носит исключительно информационный характер и не является медицинскими советами. Любые советы медицинского характера, в частности, по приему тех или иных препаратов, может давать только специалист. Если у вас возникли проблемы со здоровьем, обратитесь к врачу.
Раніше ми ділилися несподіваним способом позбутися безсоння. Допомогти цьому може відмовитися від деяких продуктів.