Надійні та здорові: наукові способи укріпити ясна, щоб не кровоточили й не боліли

Здоров'я
Софія Мельник

Софія Мельник

Редакторка стрічки новин

Як зміцнити ясна в домашніх умовах? Насправді існують науково доведені способи подбати про здоров'я ясен удома. Наприклад, олія чайного дерева та журавлина. Докладніше про способи подбати про здоров'я ротової порожнини — у нашому матеріалі.

Як можна зміцнити ясна в домашніх умовах: науково обґрунтовані поради

Видання verywellhealth.com розглянуло причини захворювань ясен та розповіло про натуральні засоби та спосіб життя, які, згідно з деякими дослідженнями, можуть допомогти зберегти здоров'я ясен.

Related video
ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Майте на увазі, що вони не замінюють стандартний догляд за ротовою порожниною. Вони також потребують постійного використання; жоден засіб не зможе зміцнити ясна за одну ніч,

— попереджає нутріціологіня та авторка колонки Кеті Вонг.

Надійні та здорові: наукові способи укріпити ясна, щоб не кровоточили й не боліли - фото №1
Фото — Pinterest

Чому для ясен може знадобитися зміцнення?

Бактерії постійно утворюють на зубах липку речовину, яка називається нальотом. Чищення щіткою і зубною ниткою допоможе позбавитися його, але наліт також може затвердіти і, своєю чергою, утворити іншу речовину - зубний камінь. У багатьох випадках накопичення зубного нальоту та зубного каменю може призвести до розвитку гінгівіту – стану, що характеризується запаленням ясен.

За відсутності лікування гінгівіт може перерости в пародонтит (запалення навколо зубів). Пародонтит може призвести до втрати зубів і, за даними низки досліджень, пов'язаний із захворюваннями серця.

Щоб цього не сталося, Вонг радить звернути увагу на зміцнення ясен. І тому існує низка способів.

Масло чайного дерева

Згідно з оглядом досліджень, проведеним у 2022 році, олія чайного дерева може допомогти у лікуванні гінгівіту. Якщо вам до душі цей інгредієнт, можна вибрати зубну пасту, яка містить ефірну олію чайного дерева. Вживання нерозбавленої олії чайного дерева (або використання домашніх засобів для догляду за зубами з олією чайного дерева) може бути токсичним.

Журавлина

Деякі дослідження показують, що журавлина може допомогти запобігти захворюванню ясен, запобігаючи прилипанню бактерій до зубів. Наприклад, дослідження 2018 року, опубліковане в журналі Nutrition Research, показало, що вживання рідини, що містить екстракт журавлини, покращує здоров'я ясен у людей із гінгівітом, які також проходять лікування у пародонтолога.

Крім того, дослідники зазначили, що напій не сприяє розвитку карієсу.

Вітамін C

Згідно з оглядом існуючих досліджень 2019 року, в яких вивчався зв'язок між рівнем вітаміну С у крові та пародонтитом, є докази того, що вітамін С може відігравати роль у захисті здоров'я ясен. У пацієнтів з нижчим рівнем вітаміну С у крові спостерігався більший прогрес захворювання пародонту, ніж у пацієнтів з вищим рівнем вітаміну С.

Щоб заповнити запас вітаміну С, включіть у свій раціон такі продукти, як грейпфрути, апельсини, ківі, манго, папайя, полуниця, червоний перець, броколі, брюссельська капуста та диня.

Порадьтеся зі своїм лікарем про те, чи варто вам приймати добавки.

Надійні та здорові: наукові способи укріпити ясна, щоб не кровоточили й не боліли - фото №2
Фото — Pinterest

Дієта

Поряд з дотриманням правил гігієни ротової порожнини ви можете зберегти зміцнити ясна в домашніх умовах, дотримуючись дієти з високим вмістом продуктів, багатих кальцієм, і низьким вмістом солодких продуктів і напоїв. Солодкі продукти приваблюють бактерії, які можуть спричинити гінгівіт.

Питна вода під час їжі та після неї може допомогти зменшити накопичення бактерій.

Стиль життя

Відмова від куріння (і будь-якої іншої форми вживання тютюну) може значно знизити ризик розвитку захворювань ясен. Куріння і тютюн негативно впливають на всі аспекти здоров'я зубів і порожнини рота, у тому числі сприяють рецесії ясен.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Є також деякі докази того, що керування стресом може допомогти зберегти здоров'я ясен. Вважається, що стрес може змінити імунну відповідь та вплинути на здатність організму боротися із накопиченням бактерій.

Важливо: вся інформація медичної тематики та інформація, що стосується здоров'я, розміщена на сайті Хочу.ua, має виключно інформаційний характер і не є медичними порадами. Будь-які поради медичного характеру, зокрема щодо прийому тих чи інших препаратів, може давати тільки фахівець. Якщо у вас виникли проблеми зі здоров'ям, зверніться до лікаря.

Раніше ми розповідали, як вибирати контактні лінзи. Своїми порадами поділилася професійна офтольмологіня.