1 грудня - Всесвітній день боротьби зі СНІДом: що потрібно знати про хворобу та як від неї вберегтися

Здоров'я
Анна Мисюк

Анна Мисюк

Заступниця головного редактора

1 грудня у всьому світі відзначають День боротьби зі СНІДом. Ця хвороба не припиняє прогресувати, тож про неї не варто забувати. В нашому матеріалі ви можете дізнатися, як вберегтися від СНІДу та чи існує від нього лікування.

СНІД — синдром набутого імунодефіциту. Це кінцева стадія інфекційного захворювання, викликаного вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ). Цей вірус уражає спеціальні клітини крові (лімфоцити), які відповідають за захист організму людини від різних мікробів та пухлин і поступово вбиває ці клітини.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:
Related video

Тож, щоб вберегтися від СНІДу, потрібно робити профілактичні заходи, аби не захворіти на ВІЛ. А про те, як не стати жертвою "чуми XXI століття"розповіла  лікар-інфекціоніст Ірина Дідик.

Які основні шляхи передачі ВІЛ-інфекції?

  • через кров або предмети, які забруднені кров’ю;

  • статевий контакт;

  • від матері до дитини, під час годування груддю.

1 грудня - Всесвітній день боротьби зі СНІДом: що потрібно знати про хворобу та як від неї вберегтися - фото №1

Що робити, щоб уникнути інфікування?

  • уникати випадкових статевих зв'язків;

  • утримуватись від вживання наркотичних речовин;

  • якщо людина є споживачем ін’єкційних наркотиків, для введення наркотичних речовин використовувати індивідуальні шприци, голки, а доцільніше відмовитись від внутрішньовенного вживання наркотичних речовин замінивши їх на таблетовані препарати для замісної терапії. Замісна підтримувальна терапія видається лікарями наркологами;

  • не користуватися спільними засобами гігієни (леза, щітки, манікюрні набори тощо);

  • для нанесення татуювання та манікюру мати індивідуальний або одноразовий інструментарій;

  • для ВІЛ-позитивної матері, щоб запобігти інфікуванню дитини, необхідно відмовитись від грудного вигодовування.

Як боротися з СНІДом та чи існує від нього лікування?

ВІЛ сам по собі є дуже непомітним вірусом. Він швидко гине під дією простих дезінфекційних речовин: спирту, хлораміну, а також високої температури (кип’ятіння миттєво вбиває ВІЛ). Тому елементарні гігієнічні засоби як вдома, так і в медичних закладах легко його знешкоджують. Але, якщо ВІЛ потрапляє в організм, знешкодити його там уже неможливо.

На сьогодні ще не існує ліків, за допомогою яких можна було б вбити чи вивести ВІЛ з організму, або вакцини, яка б могла запобігти розвитку захворювання чи потрапляння ВІЛ в організм. Тож єдиний спосіб, як боротися зі СНІДом — робити профілактичні методи, які допоможуть уникнути інфікування.

1 грудня - Всесвітній день боротьби зі СНІДом: що потрібно знати про хворобу та як від неї вберегтися - фото №2

Важливо: вся інформація медичної тематики та інформація, що стосується здоров'я, розміщена на сайті Хочу.ua, має виключно інформаційний характер і не є медичними порадами. Будь-які поради медичного характеру, зокрема щодо прийому тих чи інших препаратів, може давати тільки фахівець. Якщо у вас виникли проблеми зі здоров'ям, зверніться до лікаря.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Також раніше ми писали про те, чи можна фарбувати волосся під час менструації. Відповідаємо на питання разом з експертами.