Кожна доросла людина знає, що коли щось болить, потрібно йти до лікаря. Та, на жаль, далеко не всі розуміють, що профілактичні медогляди теж вкрай важливі. Окремою проблемою може стати, наприклад, відвідування лікаря-проктолога, який займається діагностикою, лікуванням та профілактикою захворювань прямої кишки та заднього проходу. Тому HOCHU.ua вирішив зібрати для вас 8 "незручних" запитань до проктолога, відповіді на які краще усе-таки знати.
Професійними секретами і порадами ділиться у своєму Instagram спільнота українських лікарів. Експерти у своїй галузі відповідають на різні незручні питання, які часто цікавлять пацієнтів, але вони бояться їх ставити.
1. Чи часто приходять люди, у яких "випадково" опинився якийсь предмет у товстій кишці?
Відповідь на це питання дає колопроктолог та онкохірург Анастасія Пристая. Оскільки вона працює з плановими пацієнтами, то, каже, зустрічає такі випадки вкрай рідко. Однак раніше, коли лікарка надавала ургентну (невідкладну) допомогу, такі випадки були досить частими.
- зізнається лікарка. І рекомендує людям не робити такого, але якщо ви все ж граєтесь такими предметами - ніколи не випускайте їх з рук.
2. Чи може бути геморой від анального сексу?
Назар Герасимюк- проктолог, кандидат медичних наук і "золотий палець української проктології", як він називає себе в Instagram, говорить, що доведеного зв'язку, який не піддавався б ніяким сумнівам, загалом немає. Але є деякі важливі нюанси, каже лікар:
На це питання також відповідає проктолог Назар Герасимюк. Він зауважує, що той чи інший ступінь геморою, згідно з даними ВООЗ, має близько 50% дорослого населення світу, а це, якщо відняти дітей і людей похилого віку, близько 2 млрд осіб.
4. Як глибоко проникає трубка?
Колопроктолог й онкохірург Анастасія Пристая зауважує, що чутливі лише перші 2 см, тож боятися насправді немає чого:
5. Чи діють якісь народні методи лікування геморою?
Абсолютна більшість засобів народної медицини не діють, наголошує лікарка-онкохірург Анастасія Пристая. Втім, навіть ті, які діють, все одно під час застосування не гарантують безпеки пацієнту, каже експертка.
Лікар-експерт Назар Герасимюк наголошує, що для встановлення правильного діагнозу у будь-якій галузі медицини потрібно пройти 5 основних кроків:
Збір скарг пацієнта;
Збір анамнезу захворювання;
Збір анамнезу життя пацієнта;
Об'єктивне обстеження;
Додаткові лабораторні та інструментальні методи обстеження.
- наголошує фахівець.
7. Чи приходили зірки або знаменитості на огляд?
На це питання відповідає колопроктолог, лікарка-онкохірург Анастасія Пристая:
8. Що бісить проктолога?
Проктолог – це лікар, який щодня бачить кал, причому не свій. Саме через це цього фахівця мало що зможе "збісити", зізнається проктолог Назар Герасимюк. І додає, що попри це, є речі, які дуже засмучують лікарів, які обрали шлях проктології.
– зізнається лікар.
Важливо: вся інформація медичної тематики та інформація, що стосується здоров'я, розміщена на сайті Хочу.ua, має виключно інформаційний характер і не є медичними порадами. Будь-які поради медичного характеру, зокрема щодо прийому тих чи інших препаратів, може давати тільки фахівець. Якщо у вас виникли проблеми зі здоров'ям, зверніться до лікаря.
Раніше ми також розповідали, як боротися з мігренню. Як зауважують фахівці, мігрень - це один із найпоширеніших неврологічних розладів, до якого схильна кожна 5-та жінка на планеті віком 35-45 років. Що з цим робити - краще дізнатися у фахівців, аби собі ще більше не нашкодити.