8 "незручних" питань до проктолога, які соромно поставити самому (ВІДЕО)

Здоров'я
Софія Мельник

Софія Мельник

Редакторка стрічки новин

Кожна доросла людина знає, що коли щось болить, потрібно йти до лікаря. Та, на жаль, далеко не всі розуміють, що профілактичні медогляди теж вкрай важливі. Окремою проблемою може стати, наприклад, відвідування лікаря-проктолога, який займається діагностикою, лікуванням та профілактикою захворювань прямої кишки та заднього проходу. Тому HOCHU.ua вирішив зібрати для вас 8 "незручних" запитань до проктолога, відповіді на які краще усе-таки знати.

Професійними секретами і порадами ділиться у своєму Instagram спільнота українських лікарів. Експерти у своїй галузі відповідають на різні незручні питання, які часто цікавлять пацієнтів, але вони бояться їх ставити.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:
Related video

1. Чи часто приходять люди, у яких "випадково" опинився якийсь предмет у товстій кишці?

8 "незручних" питань до проктолога, які соромно поставити самому (ВІДЕО) - фото №1
Фото: ideas-center.com.ua

Відповідь на це питання дає колопроктолог та онкохірург Анастасія Пристая.  Оскільки вона працює з плановими пацієнтами, то, каже, зустрічає такі випадки вкрай рідко. Однак раніше, коли лікарка надавала ургентну (невідкладну) допомогу, такі випадки були досить частими.

Люди гублять все, що завгодно: це і предмети, які вони купили в сексшопі, і предмети, які вони знайшли в себе в домі. Це і чашки, і ложки, і ключі, і моркви, і огірки, і кукурудзяні початки...

Чесно вам хочу сказати: це не дуже весело. Можливо, про це поговорити прикольно, але коли ти проктолог, ти на чергуванні і в тебе таке трапляється, то тобі трошки марудно виконувати цю дурну роботу,

- зізнається лікарка. І рекомендує людям не робити такого, але якщо ви все ж граєтесь такими предметами - ніколи не випускайте їх з рук.

2. Чи може бути геморой від анального сексу?

Назар Герасимюк- проктолог, кандидат медичних наук і "золотий палець української проктології", як він називає себе в Instagram, говорить, що доведеного зв'язку, який не піддавався б ніяким сумнівам, загалом немає. Але є деякі важливі нюанси, каже лікар:

Питання стосовно взаємозв'язку геморою та анального сексу є досить поширеним, хоча насправді я не знайшов якихось доказових підтверджуючих широкомасштабних мультизональних рандомізованих плацебо-контрольованих сліпих досліджень на цю тему.

Однак на мою особисту думку, анальний секс не провокує геморой, оскільки виклчаєио всі ті фактори, які призводять найчастіше до геморою, і, власне, анальний секс таким фактором не є. Проте одне із найчастіших ускладнень, які виникають внаслідок анального сексу - це тромбоз зовнішніх гемороїдальних вузлів. Патологія доволі поширена і, васне, анальний секс, як результат механічного пошкодження тканин анального каналу, може призводити до виникнення тромбозу цих вузлів.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

3. Геморой - це вирок?

На це питання також відповідає проктолог Назар Герасимюк. Він зауважує, що той чи інший ступінь геморою, згідно з даними ВООЗ, має близько 50% дорослого населення світу, а це, якщо відняти дітей і людей похилого віку, близько 2 млрд осіб.

Але геморой - це не вирок. Завдяки тисячолітній історії розвитку проктології, на сьогодні ми володіємо цілим спектром лікувальних методик: починаючи з консервативного лікування, 100500 варіацій малоінвазивних методів, які не потребують госпіталізації (частина з них не потребують знеболення і не дуже знижують працездатність пацієнта), а також радикальні хірургічні методи лікування. Кожна з цих методик підбираєтсья індивідуально. І врешті-решт призводить до бажаного очікуваного результату.

4. Як глибоко проникає трубка?

8 "незручних" питань до проктолога, які соромно поставити самому (ВІДЕО) - фото №2
Фото: adonis.com.ua

Колопроктолог й онкохірург Анастасія Пристая зауважує, що чутливі лише перші 2 см, тож боятися насправді немає чого:

Ми проводимо пальцевий огляд - це десь 6-7 см, плюс анаскопія - це до 10 см і ректероманоскопія - 20 см. Але я взагалі не раджу лякатися цих довжин, тому що чутливі тільки перші 2 см, далі вже іде нечутлива зона.

Звісно, якщо проктолог з усією "пролетарською ненавистю" починає там рухати цим ректероманоскопом, тягає його, як собака палку, наганяє велику кількість повітря, то будуть негативні відчуття - просто через те, що рухається кишка в животі і, звісно, це неприємно.

Проте люди більше звертають увагу, якщо все правильно робити, на діаметр, бо бувають інструменти різного діаметру. Чим він ширший, тим, звісно ж, більш негативні відчуття. Та все одно проктологи не мають інструментів ширших, ніж ваші какашки. Тому не раджу взагалі перейматися з цього приводу.

5. Чи діють якісь народні методи лікування геморою?

Абсолютна більшість засобів народної медицини не діють, наголошує лікарка-онкохірург Анастасія Пристая. Втім, навіть ті, які діють, все одно під час застосування не гарантують безпеки пацієнту, каже експертка.

Аптечний засіб приготований в стерильних умовах, він досліджений, є інструкція, в якій вказані протипоказання, ефект, які можливі ускладнення під час застосування ліків, — наголошує лікарка. — А от про терту картоплю чи свічки, зварені у каструлі якимось "умільцем", цього сказати не можна. І комусь, можливо, вони і допоможуть, але завжди є відсоток пацієнтів, яким стає гірше і приєднується якісь, наприклад, інфекційні ускладення, яких не було б без цих засобів. Я не рекомендую ними користуватися.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

6. Чи можна поставити діагноз без огляду?

8 "незручних" питань до проктолога, які соромно поставити самому (ВІДЕО) - фото №3
Фото: medshighway.com

Лікар-експерт Назар Герасимюк наголошує, що для встановлення правильного діагнозу у будь-якій галузі медицини потрібно пройти 5 основних кроків:

  1. Збір скарг пацієнта;

  2. Збір анамнезу захворювання;

  3. Збір анамнезу життя пацієнта;

  4. Об'єктивне обстеження;

  5. Додаткові лабораторні та інструментальні методи обстеження.

В цьому випадку проктологія - не виняток. Більш того, значна частина проктологічних патологій потребуватиме обов'язкового об'єктивного обстеження для правильної диференційної діагностики, і доволі часто - ще й додаткових методів обстеження.

Звісно, що досвідчений фаховий проктолог і пацієнт, який правильно підготувався до огляду, можуть разом і по телефону, в окремих випадках (!), поставити правильний діагноз, але це буде радше виняток, ніж правило. Тому моя рекомендація – візит, а не дзвінок,

- наголошує фахівець.

7. Чи приходили зірки або знаменитості на огляд?

На це питання відповідає колопроктолог, лікарка-онкохірург Анастасія Пристая:

Ну, мені взагалі якось везе: до мене часто звертаються і політики, і бізнесмени, і блогери, і зірки, і різні медійні люди. Деяких я пізнаю сама, про деяких мені кажуть адміністратори, дівчата наші. Але, ви знаєте, я зі зрозумілих причин не можу вам називати імена, проте я не можу сказати, що це якісь інші огляди. Вони абсолютно такі самі, як і у людей, не пов'язаних з якоюсь медійною сферою. Це завжди доволі комфортно, просто, адекватно. Перед проктологом, як перед Богом - рівні всі.

8. Що бісить проктолога?

Проктолог – це лікар, який щодня бачить кал, причому не свій. Саме через це цього фахівця мало що зможе "збісити", зізнається проктолог Назар Герасимюк. І додає, що попри це, є речі, які дуже засмучують лікарів, які обрали шлях проктології.

Це, наприклад, непунктуальність або коли пацієнт не попереджає, що не прийде на візит. Оскільки цей час ми могли би потратити на якусь іншу корисну активність.

Недотримання рекомендацій, адже вчишся десятками років, отримуєш теоретичний та практичний досвід на конференціях, симпозіумах і у своїй повсякденній роботі, в кінці пацієнт тобі каже: "Доктор, мені ніц не допомагає. Правда, оту мазь, що ви мені назначили, я не купляв".

Також нас засмучує хамство. І це природньо, хоча похвалюсь: на щастя, в моєму випадку, це були лише поодинокі варіанти,

– зізнається лікар.

Важливо: вся інформація медичної тематики та інформація, що стосується здоров'я, розміщена на сайті Хочу.ua, має виключно інформаційний характер і не є медичними порадами. Будь-які поради медичного характеру, зокрема щодо прийому тих чи інших препаратів, може давати тільки фахівець. Якщо у вас виникли проблеми зі здоров'ям, зверніться до лікаря.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Раніше ми також розповідали, як боротися з мігренню. Як зауважують фахівці, мігрень - це один із найпоширеніших неврологічних розладів, до якого схильна кожна 5-та жінка на планеті віком 35-45 років. Що з цим робити - краще дізнатися у фахівців, аби собі ще більше не нашкодити.

Головне фото: altamedica.com.ua