Всесвітній день жіночого здоров’я: розповідаємо, що входить в щорічний чекап та до яких лікарів треба регулярно ходити
З нагоди важливої дати ділимось корисною інформацією щодо того, яких лікарів має відвідувати щороку кожна жінка
Всесвітній день жіночого здоров’я щороку відбувається в останню п'ятницю квітня. Цього разу свято випадає на 26 квітня. Його мета — звернути увагу на проблемах, що стосуються жіночого здоров’я.
У сучасному світі жінки стикаються з викликами поєднання кар'єри та материнства, роллю дружини, доньки, подруги та інших соціальних та професійних обов'язків. Це призводить до значного стресу та навантаження, які безперечно впливають на їхнє фізичне та психічне здоров’я.
Всесвітній день здоров’я жінок є важливим нагадуванням усім жінкам про необхідність приділяти увагу своєму здоров’ю та добробуту. А щорічний чекап — це ключ до впевненості у своїй здатності справлятися з будь-якою ситуацією та можливість попередати певні проблеми. Андрій Лисецький, головний лікар мережі клінік CALM, склав протокол щорічного чекапу жіночого здоров’я, назвавши важливих фахівців, яких варто включити до свого обов'язкового списку.
-
Гінеколог: Проведення огляду на кріслі, відеокольпоскопії, УЗД органів малого таза та мазків допоможе зберегти здоров’я та молодість жінки.
-
Мамолог: Регулярна мамографія після 40 років дозволяє вчасно виявляти ознаки раку грудей.
-
Дерматолог: Візит до дерматолога для діагностики новоутворень шкіри та підбору відповідного догляду є важливим, оскільки рак шкіри став лідером серед онкозахворювань.
-
Стоматолог: Регулярні огляди та чистки зубів забезпечують здорове обличчя та свіже дихання.
-
Ендокринолог: Перевірка гормонального фону та роботи щитоподібної залози важлива для збереження загального здоров'я.
-
Гастроентеролог: Регулярна перевірка роботи травної системи є обов’язковою, особливо при наявності скарг.
-
Флеболог: Перевірка вен нижніх кінцівок допомагає у профілактиці варикозу.
-
Кардіолог: Регулярна перевірка серцево-судинної системи необхідна, оскільки серцево-судинні захворювання стають все молодшими.
Зберігайте собі цей список та не забувайте піклуватись про своє здоров’я. А також дізнайтесь, як отримати лікарняний онлайн в Україні.