Кліщі вже атакують! Як розпізнати укус кліща та що робити

Здоров'я
Іванна Кульбіда

Іванна Кульбіда

Редакторка стрічки новин

Що треба знати про кліщів
Небезпека кліщів. Фото: Хочу!

Кліщі – це серйозно: наслідки укусу, про які ви навіть не підозрювали

З сонечком і потеплінням у людей стрімко зростає бажання більше часу проводити на природі та влаштовувати пікніки. Проте зростає і й ризик зустрічі з маленькими, проте дуже небезпечними створіннями – кліщами. Ці непомітні паразити можуть заподіювати шкоду здоров'ю, переносячи смертельні віруси.

Громадська спілка “Твій сімейний лікар” попереджає про підступність кліщів, наслідки укусу, про які ви навіть не підозрювали та розповідає, як уникнути їх укусів та захистити себе та своїх близьких від небезпечних наслідків. Будьте пильні, адже знання – ваш головний захист, а прості правила, можуть врятувати життя!

БІЛЬШЕ ПО ТЕМІ:
Related video

Коли можна зустріти кліщів

Найбільший пік їхньої активності - літо. Навесні вони прокидаються надзвичайно голодними і мають бажання напитися крові. Дістатися до тіла людини стає простіше, адже влітку на людях мінімум одягу. Потрібно бути обачними під час прогулянок у парку чи високій траві, де кліщі чекають на свою жертву. Тому намагайтеся одягати на прогулянку природою одяг з довгими рукавами, штани і закрите взуття та обробляти себе репелентами.

Де шукати кліщів на тілі

Після прогулянки завжди ретельно оглядайте свою шкіру. Найчастіше кліщі присмоктуються до шкіри голови (у волоссі та за вухами), на шиї й під колінами. Уважніше придивляйтесь до живота, зони під пахвами, пахвинної ділянки, внутрішньої частини передпліччя. Вже через 10 годин після укусу виникає біль, свербіж та почервоніння. Місце довго гоїться.

Що робити, якщо знайшли кліща

Якщо кліщ пробув на тілі понад добу - зверніться до сімейного лікаря. Якщо кліща дістали раніше, ніж за 24 години - уважно спостерігайте за місцем укусу і тим, як ви себе почуваєте впродовж місяця. А при появі болю, висипу, лихоманці - зверніться до сімейного лікаря.

Якщо звернутися до медзакладу неможливо, потрібно дістати кліща самостійно. Одягніть латексні рукавички. Акуратними рухами, прокручуючи витягнути спеціальним інструментом чи пінцетом. Потім продезінфікувати місце розчином хлоргексидину і при можливості звернутися до лікаря.

У чому небезпека кліщів

При укусі кліща збудники хвороб проникають у кров людини. Вони можуть передавати хворобу Лайма, кліщовий енцефаліт, туляремію, ерліхіоз та інші хвороби.

БІЛЬШЕ ПО ТЕМІ:

Раніше ми розповідали про 3 кращі способи витягнути кліща самостійно. Отож, запасіться латексними рукавичками і підготуйте все необхідне.

Важливо

Вся інформація медичної тематики та інформація, що стосується здоров׳‏я, розміщена на сайті Хочу.ua, має виключно інформаційний характер і не є медичними порадами. Будь-які поради медичного характеру, зокрема щодо прийому тих чи інших препаратів, може давати тільки фахівець. Якщо у вас виникли проблеми зі здоров׳‏ям, зверніться до лікаря.