Ортопеди благають не носити цю взуття влітку: список небезпечних моделей, які не можна взувати

Секрети здорових ніг ховаються у взутті, яке ми носимо влітку
Щодня наші ноги долають величезні відстані. Тіло створює значне навантаження, тому потрібно дбати про зручне якісне взуття, щоб полегшити стан кінцівок, особливо влітку. Кожного року стають популярними нові моделі і люди охоче купують їх не здогадуючись, що вони можуть бути небезпечними для опорно-рухового апарата, викликаючи біль у стопах, колінах, стегнах та навіть спині.
Необов’язково відмовлятися від свого стилю та робити вибір на користь комфорту та здоров'я. Просто важливо знати, яким моделям надати перевагу, а які залишити на полицях магазину, радить mirror.
Шльопанці
Люди у шльопанцях роблять коротші кроки і не так сильно підіймають ноги, щоб сандалі не злітали з ніг. Це збільшує ризик спіткнутися та створити напругу в стопах і гомілковостопних суглобах.
Відсутність підтримки склепіння стопи та амортизації може призвести до проблем зі стопами, таких як плантарний фасціїт (коли тканина біля основи стопи розривається або запалюється), а також до болю в колінах, стегнах та спині. Також відкритий характер шльопанців означає, що ваші ноги більш схильні до травм, таких як защемлення пальця ноги, а також порізи та садна,
Шльопанці найкращі для пляжного відпочинку, але якщо носити їх постійно, можуть завдати шкоди. краще обирати сандалі-слайдери, які мають товсту вставку, що перетинає передню частину стопи, та товстішу підошву, що повторює звід стопи і не натирає між пальцями.
Балетки
Низькі боки та тонкі підошви забезпечують погану амортизацію та підтримку, не стабілізують щиколотку, що призводить до загинання стопи всередину, що може призвести до болю в колінах та стегнах. Пальці ніг стискаються у таких моделях, що часто закінчується натиранням, мозолями та пухирями. Ортопеди пропонують лишати їх для святкових виходів і носити непомітні шкарпетки-вкладиші.
Гумові веллінгтони
Гумові черевики тримають ноги сухими під час дощу, але вони вільні і жорсткі, тому ноги всередині ковзають.
Їм також бракує повітропроникності та підтримки, як традиційним черевикам для ходьби. Ця відсутність вентиляції може сприяти появі грибкових інфекцій, пухирів або ямкового кератолізу – поверхневої бактеріальної інфекції,
Носити гумові чоботи рекомендується м’якими шкарпетками, що відводять вологу, та додавати устілку для підтримки склепіння стопи.
Туфлі на шпильках
Таке взуття допомагає мати красивий та елегантний вигляд та візуально додавати зросту, але чим вищі підбори, тим більше вони переносять вагу вашого тіла на подушечки стопи, що створює навантаження на плюсневі кістки.
Високі підбори шкідливі для скелетної та м’язової систем стопи, гомілковостопного суглоба, колін та спини. Цей тиск на передню частину стопи може призвести до низки проблем зі стопами. Висота каблука також може впливати на ахіллове сухожилля та спричиняти розтягнення склепіння стопи,
Кросівки на платформі
Якісні кросівки - це найкращий варіант для здоров’я ваших ніг. Але висока платформа може призвести до проблем.
Платформи не ідеально підходять для довгострокового носіння, оскільки вони за своєю природою важчі, незручніші та створюють більше навантаження на стопи та поперек. Це взуття також, як правило, жорстке, що перешкоджає природному згинанню стопи під час ходьби. Це впливає на поставу та ходу, значно посилюючи проблеми зі спиною,
Важкі чоботи
При тривалому носінні вони можуть створювати значне навантаження на ноги і ступні. Чоботи можуть викликати втому, змінювати режим ходьби, а іноді сприяють дискомфорту в суглобах або навіть болю в попереку.
Обираючи нове взуття у магазині важливо звертати увагу не лише на ціну та вигляд, а обов’язково правильно вибрати розмір. Які нюанси варто знати, розповідаємо тут.
Вся інформація медичної тематики та інформація, що стосується здоров׳я, розміщена на сайті Хочу.ua, має виключно інформаційний характер і не є медичними порадами. Будь-які поради медичного характеру, зокрема щодо прийому тих чи інших препаратів, може давати тільки фахівець. Якщо у вас виникли проблеми зі здоров׳ям, зверніться до лікаря.