Брудніші за унітаз: які 3 предмети на вашій кухні кишать бактеріями

Що варто негайно викинути з кухні заради здоров'я
На перший погляд, кухня може здаватися ідеально чистою. Насправді на ній, як і всьому будинку може приховуватися багато брудних речей, які ми не помічаємо.
Більшість людей навіть не здогадуються, що певні місця приховують загрозу. Тому на них треба звернути особливу увагу при наступному прибиранні, пише shuba.
Банки для спецій
Неочікувано, але найбруднішими на кухні виявляються не смітник чи побутова техніка, а баночки для спецій. До них торкаються найчастіше, тому вони накопичують не лише бруд, а й бактерії. Тому рекомендується після приготування їжі мити все, до чого ви торкалися.
Губки
Італійці провели дослідження, щоб з’ясувати як швидко розмножуються мікроби у звичайнісіньких кухонних губках. Аналіз 100 використаних губок на сальмонелу, стафілококи та небезпечну бактерію виявив аж 309 штамів ентеробактерій. Як виявилося, звичайний засіб для миття посуду не зменшує великого мікробного навантаження на кухонні губки. Губки можна дезінфікувати у розчині 3 ст. л хлорки на літр води або щодня мити в гарячій воді з милом, а потім прогрівати її в мікрохвильовій печі протягом двох хвилин.
Ще однією проблемою синтетичних кухонних губок є короткий строк їхньої служби. Пінополіуретан, з якого виготовлені губки досить швидко втрачає форму та починає розпадатися на мікрочасточки. Люди вдихають близько 22 млн часточок мікро- та нанопластику щорічно — з їжі, води та повітря. Потрібно замінити синтетичні кухонні губки натуральними з люфи, кокосу, сизалю або натуральної тканини.
Фітнес-пляшки
Нещодавнє дослідження виявило, що фітнес-пляшки брудніші за унітаз.
Важливо! Бактерій на таких пляшках виявилося упʼятеро більше, ніж на компʼютерній мишці та в 14 разів більше, ніж на котячій мисці з їжею. Утім, більшість із них була нешкідливою для людини.
Причиною є звичайне ополіскування замість ретельного миття. Потрібно добре мити пляшки гарячою водою з мийним засобом і щіткою після кожного використання.
Раніше ми розповідали, що деякі речі потрібно прасувати після кожного прання. Це позбавить їх мікробів та бактерій.
Вся інформація медичної тематики та інформація, що стосується здоров׳я, розміщена на сайті Хочу.ua, має виключно інформаційний характер і не є медичними порадами. Будь-які поради медичного характеру, зокрема щодо прийому тих чи інших препаратів, може давати тільки фахівець. Якщо у вас виникли проблеми зі здоров׳ям, зверніться до лікаря.