Чому не можна пити солодку воду? Відповідь дієтолога

Дієти та харчування

Анна Мисюк

Заступниця головного редактора

Чому не можна пити солодку воду? Український дієтолог Оксана Скиталінська написала пост, у якому розповіла, який негативний вплив на організм надають солодкі напої. За словами лікаря, солодка вода провокує багато захворювань. Чим її замінити? Розповідаємо у нашому матеріалі.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Нещодавно ми розповідали, чим можна замінити каву, щоб не загубити своє здоров'я, а тепер торкнемося солодких напоїв. Ми нерідко п'ємо солодке газування в кафе або за домашньою вечерею, вважаючи, що вона навіть краще перетравлює їжу. Але лікарі так не гадають.

Що входить до складу солодких напоїв та як це впливає на наш організм?

  • Надлишок кофеїну, особливо для організму дитини чи підлітка, підвищує навантаження серце.

  • Барвники можуть бути натуральними чи штучними. Для печінки є додатковими хімічними речовинами, які вона має вивести з організму.

  • Цукор прискорює старіння мозку та погіршує пам'ять, особливо коротку. Він також сприяє накопиченню зайвої ваги та відкладенню жиру в клітинах печінки – жирової дистрофії печінки. Так, без цукру неможливі жодні процеси в організмі, але коли вчені говорять про цукор, вони мають на увазі глюкозу, а не пісок, який можна набирати ложкою.

  • Зайвий жир є хронічним запаленням у всьому тілі. Він сприяє порушенню обміну речовин та балансу гормонів, а також запускає процеси прискореного старіння.

  • Крім того, коли організм засвоює велику кількість глюкози та фруктози, ці цукри поєднуються з білками та жирами, що призводить до утворення стійких молекул, що руйнують колаген та еластин. Це погіршує стан шкіри, судин, аорти та еритроцитів, що переносять кисень.

  • Різкі стрибки цукру та постійно підвищений рівень глюкози погано впливають на організм. Зокрема, у чоловіків зростає ризик алопеції (облисіння).

Чим можна замінити цукор та солодкі напої?

Деякі популярні альтернативи, такі як еритрит, який рекомендують багато блогерів, насправді не є безпечними та можуть сприяти утворенню тромбів. Регулярне вживання напоїв зі штучними підсолоджувачами може призвести до ожиріння, підвищеного ризику розвитку цукрового діабету другого типу, нейродегенеративних захворювань, онкологічних захворювань (таких як рак молочної залози у жінок у менопаузі, рак товстої кишки, простати, нирок) та серцево-судинних захворювань.

Солодкий смак може обдурити наші відчуття, але не організм: якщо ми чекаємо на солодощі й не отримуємо їх, клітини поступово стають нечутливими до інсуліну, а постійна стимуляція рецепторів може порушити утворення гормонів, відповідальних за насичення.

Підсолоджувачі також можуть негативно впливати на кишкову мікрофлору, знижуючи її різноманітність та погіршуючи синтез важливих молекул та вітамінів, які впливають на роботу імунної та нервової систем.

Тому дієтолог радить заміняти солодкі напої простою фільтрованою водою. Це найкраща та здорова альтернатива.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Також раніше ми розповідали, як позбутися пігментних плям. Дізнайтеся перевірені способи боротьби з пігментацією за допомогою народних та аптечних засобів.

Важливо: вся інформація медичної тематики, розміщена на сайті HOCHU.ua, має виключно інформаційний характер і не є медичними порадами. Будь-які поради медичного характеру, зокрема приймання тих чи інших препаратів, може давати лише фахівець. Якщо у вас проблеми зі здоров'ям, зверніться до лікаря.