Дробове харчування та швидкий метаболізм, або Як ми самі себе обманюємо

Дієти та харчування

Богдана Карц

Головна редакторка

Багато жінок практично постійно переймаються тим, що начебто мають зайву вагу. Ми вже розповідали, що може бути не так, якщо ви давно мрієте схуднути, але вам це не вдається. А сьогодні розповімо, що не так зі швидким метаболізмом та дробовим харчуванням, які в парі ніби як повинні допомогти позбутися зайвих кілограмів.

Поширені міфи вирішив розвіяти професійний фітнес-тренер та нутриціолог Віктор Мандзяк. На своїй сторінці в Instagram він опублікував великий допис, у якому докладно роз’яснює, чому на практиці все працює не зовсім так, як в теорії, і чим себе обманюють дівчата, які повелися на красиві слова про “пришвидшення метаболізму за допомогою дробового харчування”.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Наслухавшись байок про сповільнений метаболізм, ми шукаємо шляхи його пришвидшення. І пошуки наші зупиняються на дробному харчуванні. Експерти кажуть, що якщо вживати їжу часто невеликими порціями, метаболізм розганяється і мчить, наче локомотив, збиваючи по дорозі боки на талії і розгладжує складки на спині, - пише експерт. Однак, щоб зрозуміти, де собака зарита, треба спершу розібратися, що ж таке взагалі той хитрий звір під назвою “метаболізм”.

Фото: hiw.tips

Метаболізм або обмін речовин - це сукупність всіх біохімічних реакцій, які протікають у живих організмах. Як зауважує нутриціолог, йдеться про абсолютно всі реакції, які відбуваються у трильйонах клітин нашого організму. Тобто фактично щосекунди в тілі людини щось синтезується, щось розщеплюється, а щось - трансформується.

Коли говорять про швидкий метаболізм, то мають на увазі великі витрати енергії організмом. Якщо наш організм витрачає багато енергії, а з їжею ми отримуємо її мало, тоді ми худнемо і всі щасливі.

Яким чином часте сідання до доволі убогого столу може підвищити енерговитрати організму? Відомо, що організм безшерстого примата 10% енергії затрачає на перетравлювання та засвоєння їжі. Ці енергозатрати обзивають термічним ефектом їжі або ще гірше - специфічною динамічною дією їжі. Тобто, якщо ти сьогодні, враховуючи шаурму та пляцок Спартак, наїв 2,5 тис. калорій, то чверть тисячі з них підуть на те, щоб цю їжу засвоїти,

- говорить експерт, автор двох книжок про схуднення.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Далі йде досить цікавий приклад. Він зводиться до того, що, незалежно від кількості прийомів їжі, якщо ви з’їдаєте ту саму кількість калорій, на їх засвоєння піде рівно стільки ж калорій в обох випадках. Докладніше про це - на картинці нижче.

Якщо людина хоче збільшити енерговитрати організму, за логікою, як зауважує автор, їй потрібно більше їсти (бо саме так термічний ефект їжі буде вищим). Однак робити цього він не рекомендує, бо реальний ефект буде абсолютно протилежним: “покриєшся жиром, наче земля снігом на Новий рік”, якщо цитувати експерта.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Яким ще шляхом дробне харчування може підвищити метаболізм? Я не знаю і, здається мені, ніхто не знає. Очікувати, що якісь маніпуляції з режимом харчування пришвидшать тобі метаболізм - те саме, що штовхати заглушену автівку на першій передачі - шансів ніяких. До того ж, якщо ти постійно не мерзнеш, тебе не діймає постійне відчуття втоми, не мучить слабкість, то у тебе нормальний метаболізм,

- наголошує Віктор Мандзяк.

Важливо: вся інформація медичної тематики та інформація, що стосується здоров'я, розміщена на сайті Хочу.ua, має виключно інформаційний характер і не є медичними порадами. Будь-які поради медичного характеру, зокрема щодо прийому тих чи інших препаратів, може давати тільки фахівець. Якщо у вас виникли проблеми зі здоров'ям, зверніться до лікаря.

Раніше ми також розповідали про інтервальне голодування і чи дійсно можна схуднути, відмовляючись від їжі. Розбиралися у темі так само з експертами, тому можете дізнатися про всі плюси та мінуси та такої дієти з перших вуст!