Дієта при підвищенному цукрі: що їсти, щоб покращити здоров'я

Дієти та харчування

Тамара Черкасова

Журналістка

Дієта при підвищеному цукрі – перевірений спосіб почуватися краще. Залежно від стану здоров'я, рекомендацій лікаря та ваших переваг, у боротьбі з високими показниками цукру в крові можуть допомогти низьковуглеводна дієта або дієта з високим вмістом клітковини. Але це ще не всі зміни, які потрібно внести до режиму харчування. Детальніше про це читайте у матеріалі Хочу.

Як правильно харчуватися за підвищеного цукру

Видання Healthline рекомендує не лише дотримуватись спеціальної дієти, але й вживати достатню кількість води, щоб підтримувати рівень цукру в крові в межах норми. Оскільки згідно з дослідженнями, люди, які споживають велику кількість води, менш схильні до ризику розвитку високого рівня цукру в крові.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Але варто бути обережнішими і уникати підсолодженої води, оскільки вона може підвищити рівень глюкози в крові, призводити до збільшення ваги та підвищувати ризик розвитку діабету.

Також у боротьбі з підвищеним рівнем цукру особливу увагу слід приділити порційному контролю. Він може допомогти регулювати споживання калорій та підтримувати помірну вагу. А контроль ваги, у свою чергу, сприяє здоровому рівню цукру в крові та, згідно з дослідженнями, знижує ризик розвитку діабету 2 типу.

Відстеження розмірів порцій також допомагає запобігти стрибкам рівня цукру в крові.

Дієта при підвищеному цукрі: принципи

Підвищений рівень цукру в крові легше привести в норму, якщо вибирати продукти з низьким глікемічним індексом, дотримуватися низьковуглеводної дієти і вживати більше клітковини.

Вибирайте продукти з низьким глікемічним індексом

Глікемічний індекс (ГІ) вимірює, наскільки швидко вуглеводи розщеплюються під час травлення та наскільки швидко організм їх засвоює. Це впливає на те, як швидко підвищується рівень цукру в крові. Дослідження показали, що вживання продуктів з низьким ГІ знижує рівень цукру в крові у людей з діабетом.

Отже, дієта при підвищеному цукрі повинна включати: булгур, ячмінь, несолодкий грецький йогурт, овес, бобові.

Контролюйте споживання вуглеводів

Згідно з дослідженнями, споживання вуглеводів сильно впливає на рівень цукру в крові.

Організм розщеплює вуглеводи цукру (переважно - глюкозу). Потім інсулін допомагає тілу використовувати та зберігати його для отримання енергії. Але при споживанні великої кількості вуглеводів або проблемах з функцією інсуліну цей процес порушується, і рівень глюкози в крові може підвищуватися.

Ось чому Американська діабетична асоціація (ADA) рекомендує людям з діабетом контролювати споживання вуглеводів, підраховувати їх та знати свою добову норму.

Багато досліджень показують, що низьковуглеводна дієта допомагає знизити рівень цукру в крові і запобігти стрибкам рівня цукру в крові. Тут важливо розуміти, що низьковуглеводна дієта і безвуглеводна дієта - це не те саме. Низьковуглецева дієта не виключає всі вуглеводи з раціону.

Їжте більше клітковини

Клітковина уповільнює перетравлення вуглеводів та засвоєння цукру, тим самим сприяючи більш поступовому підвищенню рівня цукру в крові.

Є два типи клітковини - нерозчинна і розчинна. Обидва типи важливі, але саме розчинна клітковина покращує керування рівнем цукру в крові.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Дієта з високим вмістом клітковини може покращити здатність організму регулювати рівень цукру в крові.

До продуктів з високим вмістом клітковини належать овочі, фрукти, бобові, цільнозернові.

Добова доза клітковини, що рекомендується, становить близько 25 г для жінок і 35 г для чоловіків. Це близько 14 г на кожних 1000 калорій.

Важливо: вся інформація медичної тематики та інформація, що стосується здоров'я, розміщена на сайті Хочу.ua, має виключно інформаційний характер і не є медичними порадами. Будь-які поради медичного характеру, зокрема щодо прийому тих чи інших препаратів, може давати тільки фахівець. Якщо у вас виникли проблеми зі здоров'ям, зверніться до лікаря.

Раніше ми писали про кето-дієту. Цей принцип харчування також ґрунтується на зниженні рівня вуглеводів.