Дієта при підвищеному холестерині: що можна і чого не можна їсти

Дієти та харчування
Тамара Черкасова

Тамара Черкасова

Журналістка

Наш раціон впливає рівень холестерину. Щоб знизити його, необхідно обмежити споживання продуктів із високим вмістом насичених жирів та уникати продуктів із трансжирами. Докладніше про дієту при підвищеному холестерині читайте у матеріалі Хочу.

Дієта при підвищеному холестерині: вплив на організм

Холестерин - воскоподібна речовина, необхідна тілу для функціонування. Печінка людини виробляє достатньо холестерину, щоб підтримувати процеси в організмі. Тобто, немає необхідності отримувати холестерин із їжі.

Related video
ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Але сама собою дієта впливає лише на 20-30% холестерину в крові. Для боротьби з підвищеним холестерином варто внести зміни не тільки до раціону, а й у спосіб життя, вважають фахівці Сlevelandclinic .

Спосіб життя, який допоможе знизити рівень холестерину

Дієта при підвищеному холестерині: що можна і чого не можна їсти - фото №1

Сайт про здоров'я NHS радить не тільки дотримуватися правильного харчування, а й внести зміни до способу життя:

  • Зменште кількість алкоголю

Скоротіть вживання алкоголю, якщо він є у вашому житті.

  • Відмовтеся від куріння

Якщо у вас є ця шкідлива звичка, то саме час відмовитися від неї, оскільки куріння може підвищити рівень холестерину та підвищити ймовірність виникнення серйозних проблем, таких як серцеві напади, інсульти та рак.

  • Додайте фізичну активність

Намагайтеся займатися фізичними вправами щонайменше 150 хвилин (2,5 години) на тиждень. Це може бути ходьба, їзда на велосипеді та будь-який інший спорт, який вам подобається.

  • Приведіть вагу в норму

Нealthdirect також радить звернути увагу на вагу. Схуднення може допомогти знизити рівень холестерину.

Дієта при підвищеному холестерині: що можна і чого не можна їсти

Видання Нealthline наводить низку порад щодо харчування для тих, хто хоче привести холестерин у норму:

Зосередьтеся на мононенасичених жирах

Згідно з дослідженнями , дієта з високим вмістом мононенасичених жирів, наприклад середземноморська дієта, допомагає знизити рівень холестерину.

Мононенасичені жири містяться в оливковій олії, горіхах (мигдалі, кешью), авокадо, горіхових оліях, оливках.

Додайте до раціону поліненасичені жири, особливо омега-3

Дослідження 2018 року показують, що поліненасичені жири знижують рівень холестерину та знижують ризик серцевих захворювань. Вони також можуть знизити ризик метаболічного синдрому та діабету 2 типу.

Жирні кислоти омега-3 – особливо корисний для серця тип поліненасичених жирів. Вони містяться в морепродуктах та добавках з риб'ячим жиром.

Обмежте трансжири

Трансжири - це ненасичені жири, які були модифіковані в процесі, що називається гідрогенізацією. Це робить ненасичені жири в олії більш стабільними. Тому варто відмовитися від:

  • маргарину

  • випічки

  • попкорну

  • смаженого фаст-фуду

  • піци.

Їжте розчинну клітковину

Розчинна клітковина - це тип клітковини, якої багато в рослинах і цільнозернових продуктах. з її допомогою можна знизити рівень шкідливого холестерину та надати захисну дію проти серцево-судинних захворювань.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Розчинна клітковина міститься у вівсяних пластівцях, квасолі, сочевиці, брюссельській капусті, фруктах, гороху, насінні льону.

Важливо: вся інформація медичної тематики та інформація, що стосується здоров'я, розміщена на сайті Хочу.ua, має виключно інформаційний характер і не є медичними порадами. Будь-які поради медичного характеру, зокрема щодо прийому тих чи інших препаратів, може давати тільки фахівець. Якщо у вас виникли проблеми зі здоров'ям, зверніться до лікаря.

Раніше ми писали про те, що можна їсти після видалення апендициту . В цьому випадку варто додати в раціон пробіотики та клітковину.