Редакція Хочу розбиралася, що їсти, щоб скинути зайві кілограми, разом із дієтологом. Виявляється, зовсім ні до чого виснажувати себе дієтами! Правильно харчуючись, ви собі повернете не тільки стрункість, а й здоров'я. Як саме - розповідаємо далі!
Основи правильного харчування
-
порції мають бути розміром із долоню;
-
жири також необхідні, отримуємо їх із сиру, риби, авокадо;
-
третина раціону припадає на овочі та фрукти, які можна варити, тушкувати, запікати, але не смажити;
-
сіль потрібна, але не більше 4 г на день.
Режим харчування
Привчіть організм їсти багато разів на день, у певний час доби. Голодом себе морити не потрібно: постраждає печінка і підшлункова, а після відновлення режиму харчування наберете ще більше. Ось чому багато хто після дієт сильно поправляється!
Скільки ж має тривати інтервал між прийомами їжі? Оптимальний проміжок - 2-3 години. Допускається 2 перекуси протягом дня.
До речі, сон також впливає на те, чи відчуваємо ми голод. Якщо спати мало, не насичуєшся. До сну краще відходити о 22-23 годині, а останній прийом їжі має бути за 2 години до цього.
Що не можна при схудненні?
Від яких продуктів слід відмовитися:
-
сосиски;
-
ковбаси;
-
соління;
-
цукор;
-
випічка.
Продукти-помічники при втраті ваги
Вони допомагають спалювати жир:
-
ананас;
-
капуста;
-
спаржа;
-
огірки;
-
чорниця.
ПХ-меню на тиждень
-
Сніданок: вівсяна каша, сирна запіканка, відварене яйце, паровий омлет.
-
Перший перекус: запечені яблука й авокадо.
-
Обід: овочевий суп + рагу з куркою, курячі фрикадельки + салат із капустою, котлета на парі + салат з огірками та помідорами, відварене м'ясо + відварний буряк.
-
Другий перекус: склянка кефіру або несолодкого йогурту, банан, яблуко, ківі.
-
Вечеря: теплий салат із телятиною, куряча грудка з морквою і зеленим горошком, тушкована капуста, цвітна капуста відварна.
З приводу дієт Наталя Самойленко - лікар-дієтолог - говорить наступне:
Наталя Самойленко
Дієтолог
Серед дієт є абсурдні: лимонадна, льодяникова, алкогольна. Ви, напевно, чули про яблучну, гречану. Таке харчування одним і тим самим продуктом дуже шкідливе, коли йдеться про багато днів і тижнів. Але ми не говоримо про розвантажувальні дні.
Те, як ми харчуємося, залежить від стану здоров'я, статі та віку. А всілякі експрес-методики тільки дають неякісну, хоч і швидку втрату ваги. Кілограми повертаються знову. Можна навіть набрати ще більше, ніж було до дієти.
Лікар говорить про важливість різноманітності продуктів. Адже тільки за такого харчування можна отримати максимум корисних речовин!
Важливо розуміти, які є хронічні захворювання, перш ніж приступати до схуднення. Виключно білковий раціон може нести небезпеку для тих людей, у яких є проблеми з нирками. Сокові дієти шкодять і шлунку, і підшлунковій, оскільки в них багато кислот.
Меню на місяць: спробуйте розвантажувальні дні, щоб відчути легкість
1 раз на тиждень їсте тільки запечені яблука, або гарбуз, наприклад. Особливо гарні такі розвантажувальні дні, якщо ви страждаєте від проблем із травленням, здуття живота, у вас є схильність до хронічних захворювань шлунково-кишкового тракту.
Як бачите, харчуватися можна різноманітно і смачно, якщо хочете схуднути. Головне: дотримуватися правильного режиму, з чіткими інтервалами між прийомами їжі, відмовитися від шкідливих продуктів, а також від смаження!
Важливо: вся інформація медичної тематики та інформація, що стосується здоров'я, розміщена на сайті Хочу.ua, має виключно інформаційний характер і не є медичними порадами. Будь-які поради медичного характеру, зокрема щодо прийому тих чи інших препаратів, може давати тільки фахівець. Якщо у вас виникли проблеми зі здоров'ям, зверніться до лікаря.
Раніше ми ділилися крутою добіркою корисних і смачних сніданків для схуднення. Ідеї найкращих страв для початку гарного дня пропонує чемпіонка України з фітнесу, експертка зі схуднення Аніта Луценко.
Головне фото: pexels.com