Від кави можна взяти максимум користі! Дієтолог розповів про переваги цього напою

Дієти та харчування

Іванна Кульбіда

Редакторка стрічки новин

Фото: politeka

Чашечка запашної кави - справжня радість для кавомана

Про користь і шкоду кави написано і розказано багато цінної інформації. Дехто відмовляється від вживання ароматного напою, щоб очистити організм, інші вважають, що кава вимиває кальцій з кісток, зневоднює та подразнює шлунок.

Насправді кава володіє багатьма корисними властивостями, окрім чудового смаку та швидкого збадьорення. Як вона бадьорить і як використати цю її властивість з максимальною користю, розповідає дієтолог Оксана Скиталінська.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Кава — це напій, який тонізує організм. В декількох ковтках якого містяться тисячі біологічно активних речовин, Кофеїн, який є у напої дає відчуття бадьорості, енергії, товариськості, хорошого самопочуття.

Через 45 хв після вживання кави майже 90% кофеїну потрапляє в кров і це відчуття бадьорості та енергії триває ще 2,5-4,5 години, потім кофеїн виводиться з організму і на зміну йому приходить легка втома, особливо, якщо вже післяобідній час та, особливо, під вечір.

Кофеїн діє на нейрони (клітини головного мозку) певним чином: він прикріплюється до рецепторів на їхній поверхні, їх називають аденозиновими. Якщо вживати багато кави кожного дня, може розвинутися нечутливість до кофеїну і кава перестане бадьорити. Так організм прагне захистити себе від зайвої бадьорості і відпочити.

Чим корисна кава

  • Має позитивний вплив на роботу печінки та імунну систему;

  • зменшує ризик хвороб серця;

  • зменшує ризик діабету 2 типу;

  • тонізує і захищає мозок.

Дієтолог радить любителям кави вживати не більше 2-3 чашок на день, у першій половині дня і не пити на ніч.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Раніше ми розповідали, чому іноді від кави може розболітися голова. Та яким чином кофеїн впливає на стан організму.

Важливо

Вся інформація медичної тематики та інформація, що стосується здоров׳‏я, розміщена на сайті Хочу.ua, має виключно інформаційний характер і не є медичними порадами. Будь-які поради медичного характеру, зокрема щодо прийому тих чи інших препаратів, може давати тільки фахівець. Якщо у вас виникли проблеми зі здоров׳‏ям, зверніться до лікаря.