Рибу необхідно вживати, але потрібно знати яку саме
Риба обов’язково має бути присутня у раціоні людини. Вона багата на жири Омега-3, йод, білок та селен. Проте не всі види однаково корисні, хоча і надзвичайно смачні.
Серед великого асортименту риби треба знати від якої може бути користь, а яка може зашкодити організму. Від споживання яких видів краще утриматися, розповідає в Instagram експерт зі здорового харчування Юрій Попко.
Найгірші види риби
Серед консерви краще обирати у власному соку, а не в олії, а тиляпія, пангасіус, також морський окунь здатні накопичувати у собі ртуть. Не рекомендується їсти риби з родини лососевих - сьомгу, форель, адже вони вирощені штучно і не мають корисних речовин.
Корисні види риби
Морська риба цінна жирами Омега-3, які потрібні для мембран клітин, здорової шкіри, волосся і мозку.
Найкраще обирати:
-
минтай
-
хек
-
сибас
-
тріска
-
дорадо
-
морський окунь
-
зубатка
-
щука
-
палтус
-
осетер
Ще корисніші види - це дикі лососеві: нерка, кіжуч, кета, горбуша. Також корисними є анчоуси та сардини.
Краще купувати тушку риби, ніж розібрану на філе або стейки. При купівлі треба звертати увагу на луску, яка міняє колір коли йде на нерест. Така риба не є корисною, вона максимально дешева, бо викидається на берег і її просто збирають.
В ідеалі тушка має бути рівномірного срібного кольору, а м'ясо має бути однотонного червоного кольору без кров'яних розводів.
Яка риба найкорисніша
Оселедець і скумбрія - це найкорисніша та найдоступніша риба. Також надзвичайно корисною є ікра риби: червона - рекордсмен по вмісту Омега-3. Можна ще купувати ікру щуки, але там є тільки білок, Омега-3 нема.
Ще один корисний суперфуд - печінка тріски. Це відмінне джерело вітаміну А. Вибирайте печінку тріски у власному соку і бажано із холодних ісландських вод.
Раніше ми розповідали, яку рибу краще вживати, щоб схуднути. Адже є окремі сорти, які відмінно впливають на вагу.
Вся інформація медичної тематики та інформація, що стосується здоров׳я, розміщена на сайті Хочу.ua, має виключно інформаційний характер і не є медичними порадами. Будь-які поради медичного характеру, зокрема щодо прийому тих чи інших препаратів, може давати тільки фахівець. Якщо у вас виникли проблеми зі здоров׳ям, зверніться до лікаря.