Кожна людина хоча б раз відчувала на собі ознаки кріпатури, які тривали від декількох годин до пари днів. Відчутні больові відчуття у м'язах здатні відвернути людей від занять спортом, хоча кріпатура є нормальною реакцією організму на фізичні навантаження і покликана, в майбутньому, збільшити рівень витривалості і сили м'язів.
Кріпатуру ще називають по науковому - DOMS, або синдром відстроченого м'язового болю, який може виникати у всьому тілі в залежності від отриманих навантажень. А щоб зрозуміти добре це чи погано, потрібно знати, що вона означає і про причини її виникнення, розповідає майстер спорту зі спортивної гімнастики Іван Люльчук.
Наукові дослідження свідчать, що тіло після навантажень болить через ліквідацію м'язових волокон, пошкоджених фізичним навантаженням. Організм починає процес відновлення м'язів, що супроводжується болісними відчуттями. Це свідчить про ріст нової м'язової тканини.
Легка крепатура не є приводом пропускати спортивні заняття. Також її можна полегшити за допомогою вправ на розігрів м'язів перед початком тренування.
Крім того, професійний спортсмен радить дослухатися і до таких порад:
-
Заняття обов'язково завершуйте плавною розтяжкою.
-
Також м'язам потрібен час на повноцінне відновлення. Оптимально від 2 до 4 тренувань на тиждень.
-
Не забувайте поповнювати водний баланс. Потрібна саме вода, а от соки, кава, чай - не рахуються.
-
Плавно збільшуйте рівень навантажень, узгоджуючи його з тренером.
Як допомогти м'язам, коли болить все тіло після тренувань:
-
Прийміть гарячий душ або ванну. Тепла вода розслабить м'язи і прискорить їх відновлення.
-
Відвідайте сауну. Вона виводить з організму шкідливі речовини і сприяє розігріву м'язів.
-
Прийміть контрастний душ. Чергування холоду і тепла полегшить біль.
-
Масаж чи самомасаж розганяє молочну кислоту і забирає набряклість.
-
Використовуйте спеціальні гелі зі знеболювальною дією.
Крепатуру можна полегшити і, якщо вона не впливає на ваш звичайний образ життя, то це абсолютно нормальне явище. Проте, коли біль триває більше ніж 5 днів, зменште інтенсивність тренувань. Правильно розподіляйте навантаження і займайтеся вправами у задоволення.
Важливо: вся інформація медичної тематики та інформація, що стосується здоров'я, розміщена на сайті Хочу.ua, має виключно інформаційний характер і не є медичними порадами. Будь-які поради медичного характеру, зокрема щодо прийому тих чи інших препаратів, може давати тільки фахівець. Якщо у вас виникли проблеми зі здоров'ям, зверніться до лікаря.